Nyomorultak

Les misérables

A film a francia miniszterelnököt, Emmanuel Macront sem hagyta hidegen, aki szerint az alkotás "bosszantóan hiteles", emiatt felszólította a kormányát, hogy álljanak elő olyan ötletekkel, melyekkel javíthatnának a szegénysorba kényszerült fiatalok életminőségén. Szerző: hp

A Gwadát alakító, modellként híressé vált Djebril Zonga és a rendező, Ladj Ly fiatalkoruktól ismerik egymást.Szerző: hp

Két hónappal a Nyomorultak franciaországi premierje után a filmre több mint 2 millió mozijegyet értékesítettek. Ezzel ez a produkció lett a Le Pacte forgalmazó történetének legsikeresebb filmje.Szerző: hp

A Nyomorultak Ladj Ly azonos című rövidfilmjének egészestés feldolgozása.Szerző: hp

A Nyomorultak a rendező, Ladj Ly első nagyjátékfilmje. Szerző: hp

A filmet 2019. szeptember 10-én az A-kategóriás filmes seregszemlén, a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon is bemutatták. Szerző: hp

A Nyomorultak világpremierje 2019. május 15-én volt a Cannes-i Filmfesztiválon. A film amerikai forgalmazási jogait nem sokkal ezt követően szerezte meg az Amazon Studios. Szerző: hp

A Nyomorultak kiváló kritikai fogadtatásban részesült. A film jelenleg 82 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon (2020. január). Szerző: hp

A Nyomorultakat 3 kategóriában jelölték a 32. Európai Filmdíjon. Az alkotás versenyben volt a legjobb film és a legjobb forgatókönyvíró kategóriáiban is. Szerző: hp

Ezt a filmet nevezte Franciaország a 2020-ban megrendezésre kerülő 92. Oscar-gálára. Szerző: hp

A Nyomorultak versenyben volt a 2019-es Cannes-i Filmfesztiválon az Arany Pálmáért. Az alkotók munkáját végül a Zsűri díjával jutalmazták. Szerző: hp