Levelek Ivo Dzsimáról

Levelek Ivo Dzsimáról

Letters from Iwo Jima
Laci000
Ken Watanabe

Az amerikai hadsereg egyre vészesebben közeleg Japán partjaihoz. A Csendes-óceán nagy részét már a jenkik uralják, és bíznak benne, hogy nemsokára véget vethetnek a háborúnak. A következő lépés Ivo Dzsima szigetének elfoglalása, innen a repülőik akár már Tokiót is képesek elérni. A császár… Több

Rendező: Clint Eastwood
Premier (HU): 2007.03.01.

2019.10.01 ZeroHero

Hatalmas faba vagta a fejszejet az oreg Clint, de ismet egy majdnem tokeleteset alkotott. A tema a szokasos: haboru, sokk, jok es rosszak... De megis mindenkiben ottvan valami, ami miatt kulonleges.

Eastwood jól elkapta a lényeget...a japán hadsereg oldaláról mutatja be a sztorit,és mi tagadás,fényes sikerrel...Szép képek,és fantasztikus színészi alakítások,nem is kell ennél több.

2019.02.03 hsanya182

Amerika-Japán háború japán szemszögből

Emberi mentalitásról szóló tanulságos történet mellett a haború borzalmairól. Nincsenek szabályok, és mindkét oldalon vannak jólelkű és rosszlelkű emberek, nem szabad általánosítani. Ettől kicsit jobb film a "Mai wei" című koreai film, nekem sokkal jobban tetszett.

2017.08.30 Deku

Most itt nem tudok semmi negatívat mondani rá. Minden egyes jelenet fantasztikus volt és eszméletlenül formálták meg magát a történetet. Nekem ez nagyon bejövős volt.

2015.06.03 Laci000

Nem rossz film, tetszett a látvány, a története és a jelenetek is, de nekem kicsit elnyújtottnak tűnt. Ajánlom azoknak, akik szeretik az olyan filmeket, aminek van mondanivalója és kicsit szokásostól eltérő szemszögből mutatnak be dolgokat, ritka az ilyen...

Kazunari Ninomiya a japán fiúcsapatból, az Arashiból is ismert.Szerző: ps

Ken Watanabe a szerepre való felkészülése során elolvasta a valódi Tadamichi tábornok leveleit, amiket a családjának írt.Szerző: ps

Tadamichi tábornok egy Colt M1911A1 típusú maroklőfegyvert hord.Szerző: ps

A film eredeti címe Red Sun, Black Sand, azaz Vörös Nap, Fekete homok volt.Szerző: ps