A sértés

indingo   2019. 07. 22.

Eléggé hihetetlen a története. Elsőre egy apróságból indul ki az egész ügy, de a háttérben sok minden húzódik. Egyszer érdemes megnézni.

Szilonka   2019. 07. 25.

Remek film. Feszült hangulatot tud teremteni már a legelején. Ami külön tetszett benne hogy érezni, hogy nem amerikai alkotás.

trinagl   2018. 11. 12.

Amellett, hogy a film feszültséggel teli, egy igencsak komoly társadalmi jelenséget és talán problémát feszeget, ami egy kissé lassan, de annál erőteljesebben van kifejtve. Nekem nagyon tetszett ez a film, és másnak is csak ajánlani tudom, hogy legalább egyszer néz meg. Nagyon elgondolkodtató.

sadis   2018. 11. 10.

Nem igazán tudtam élvezni ez a filmet. Számomra egy kissé lassú volt a cselekmény története. Szóval, egész biztosan rá kell hangolódni, de kérdés, hogy mikor tud az ember annyi türelmet összeszedni, ezt egy kicsit sajnáltam.

Christine Choueiri
Camille Salameh
Rita Hayek
Adel Karam

A sértés a világ bármelyik pontján érthető és átélhető film, ami nagyon bölcsen és érzékenyen mesél nekünk a mindenkinek birtokában lévő igazságról és a háborúról, ami a fejekben tovább dúl, még évtizedekkel azután is, hogy elhallgattak a fegyverek. több»

Tony becsületes, libanoni keresztény autószerelő. Yasser becsületes, palesztin menekült építésvezető. A történet elején egy pitiáner dolgon összeszólalkoznak, és innentől nincs megállás… több»

A külföldi filmek Oscarjára joggal jelölt film további erőssége az a felismerés, hogy haraggal nézni a múlt kútjába igencsak kockázatos vállalkozás. Itt is, ott is rémes csontvázak eshetnek ki a szekrényből. több»

A film összbevétele 1 001 305 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 2 450 728 forintot termelt. A hazai mozik összesen 2 409 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film cselekményét az 1975-ös libanoni polgárháború inspirálta.

Ez az első libanoni film, melyet Oscar-díjra jelöltek.

Ezt a filmet nevezte a 90. Oscar-gálára Libanon, a bizottság pedig be is választotta a legjobb idegen nyelvű filmek kategóriájába.