A vér földje (2020)

Let Him Go

Diane Lane

Fikatours_blogger   2021. 12. 12.

Végre valaki nem szuperhős

A jellemábrázolásra kihegyezett dráma érdeme, hogy szakított a hollywoodi, klisés megoldásokkal. A közel kétórás film kicsit lassú folyású, és van benne egy mellékszál, ami nem adott a történethez semmit.

Emmersson   2021. 04. 04.

Semmi extra

Jó hangulatú bosszú-western(jellegű)film. A történet egyszerű dráma. Holnapra elfelejted.

Attish79   2021. 05. 02.

Lehetne szebb

Az eredeti cím nagyon találó, a magyar "fordítást" inkább hagyjuk... A film lassan építkező, régimódi drámából tart a kiszámítható, ám ettől még izgalmas, thrillerbe hajló végkifejlet felé. A két fő karakter jól felépített, érthető motivációval rendelkeznek, ez sajnos az ellenlábasokról nem mondható el, nem tudjuk, mi a fő mozgatórugójuk, sok a miért a cselekedeteikben. Ez mindenképp lehetne jobb. A táj, a képek, a film, a történet, a mondanivaló szép, de egy erősen happy end rajongó számára mindenképp lehetne szebb...

dandelion1983   2021. 09. 04.

Nagyon szeretem a főszereplő párost, nagyon jól működnek párosként. Nem az évszázad filmje, mégis lekötött, és nekem hiteles volt végig. Szerintem érdemes megnézni.

freeman   2021. 04. 05.

Király film.

low2row   2020. 12. 13.

Kemény egy film

Lassan indul, de felpörög és mellbe rúg.

MattesBarca   2021. 03. 30.

Egy feszült és erős film, szerintem nagyon jók az alakítások, és könnyen 2020 legjobb filmje az én szememben.

A filmet először Brazíliában mutatták be 2020 augusztusában.

(Zsolt Zsolt)

Thomas Bezucha itthon 2021 márciusában DVD-n megjelent filmje karakán nőkről, csendes gyászról és a felszín alatt fortyogó indulatokról szól: egy olyan dilemmát jár körül, amelyre nem könnyű egyértelmű válaszokat adni. több»