NA

Madeline a mélyben (2018)

Madeline's Madeline

Milanman   2019. 01. 02.
A kísérleti film új hajnala?

A Madeline a mélyben nem könnyű alkotás, nem is a tömegeknek szól, leginkább egy filmes kísérlethez hasonlítható, ahol az alkotók, rendezőtől operatőrön keresztül a színészekig sajátos, formabontó eszköztáron és kifejezési módon keresztül próbálnak bemutatni alapvetően hétköznapi dolgokat. Madeline egy majdnem 17 éves tinilány, aki valamilyen a film által nem közölt mentális betegségben szenved. Felnőtté válni sehogy sem könnyű, ha még nehezített is a pálya, az okozhat bonyodalmakat. A lány apja, aki fekete, sehol, az anyjával, aki fehér, egészen különleges, feszültséggel terhes a kapcsolata. Madeline egyetlen, igazi kikapcsolódása, ahol képes lehet felszabadultan létezni, az az amatőr, kísé... több»

doobie   2019. 01. 10.

Most találkoztam Helena Howard nevével és személyével először, de azt most megmondom, hogy igen sokat fogunk még hallani a színésznőről. A Madeline a mélyben egy kimondottan erős dráma lett, amit pazar alakítások és erős rendezés jellemez, a történet pedig kellően egyedi ahhoz, hogy megfogja a nézőt. Egy élmény volt, bár tudom, hogy nem feltétlenül való mindenkinek ez a mozi. Mindesetre egy kis nyitottsággal remek élményben lehet részetek. Erősen ajánlott mozi.

Molly Parker
Miranda July
Molly Parker
Helena Howard

Josephine Decker talán a legizgalmasabb fiatal tehetsége az amerikai függetlenfilmes szcénának. Már csak azért is, mert teljesen más háttérrel rendelkezik, mint a legtöbb direktor: egyrészt, mert a színészből indul ki – hiszen ő maga is az – illetve a mozgóképes megvalósítás terén imád kísérletezni. A Madeline a mélyben esetében, történetesen minden összejött neki. több»

"A legjobb dolog, amit az idei Sundance-en láttam" - foglalta össze röviden a The Village Voice újságírója, Bilge Ebiri a filmről írt kritikájában.

"A 21. század amerikai filmművészetéknek egyik legmerészebb és legerősebb alkotása" - írta az IndieWire kritikusa, David Ehrlich.

A Madeline a mélyben-t kitörő lelkesedéssel fogadták a kritikusok. A film jelenleg is 87 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon 93 szemlézett cikket követően.