Párhuzamos anyák

Madres paralelas

2023.01.18 Bafam

Érzelmekkel teli alkotás a spanyol mestertől

Ha szültél már gyermeket, vagy édesapa vagy, érted s tudod, miről szól ez a filmdráma. Ha nem, nézd meg, és érezz együtt a szereplőkkel! Nekem amúgy tetszett, néha meg is könnyeztem.

2023.01.10 Artemisia

a nap véleménye

Párhuzamos sorsok

Pedro Almodóvar kétségkívül legjelesebb kortárs spanyol filmrendező. Szerepe az európai filmművészetben körülbelül olyan, mint Guillermo del Toro hatása a mexikói-amerikai filmezésre: kézjegye félreismerhetetlen minden munkáján, mindig erőteljes, ele... Teljes kritika

2022.01.16 Lubi

Nők megfakult Almodóvar-vörösben

A Párhuzamos anyák Almodóvar filmográfiájának középmezőnyét erősíti. Közel sem a rendező legjobbja, de egy kiforrott mester keze munkáját dicsérő alkotás. A történet két párhuzamosan szülő anyáról szól, akik sorsa ezután szorosan összefonódik. A közé... Teljes kritika

2022.02.28 Léna Virág

A gyerekvállalás az egyik legszebb dolog az életben, és ez a film az anyaság minden öröméről és fájdalmáról szól. Gyönyörű film, ami nagyon el tud gondolkodtatni mindenkit, de akik babatervezés előtt állnak, mint én is, azoknak kötelező megnézni.

2022.12.17 Fikatours_blogger

A két anya története remekül kidolgozott dráma, de a történelmi szál idegen testként csimpaszkodik a film végén.

2022.07.16 Murphyyy

Almodóvar és Penélope Cruz neve együtt jelenthetne nagyon jót is, de nekem ez most nem jött át. Nem tudom, hogy én voltam-e hozzá kevés, de kicsit szenvedős volt ez a két óra. Igazából fogalmam sincs mire számítottam.

2022.01.27 stif

Számomra egy kissé nehézkes volt ez a sztori, ami egyébként nagyon tetszett, csak valahogy úgy érzem, hogy nagyon rá kell hangolódni.

2022.01.28 Mark

Pedro Almodóvart egyébként is egy zseninek tartom, de ezzel a filmjével nálam mindent vitt. Fantasztikus, szívszorító történet, amely garantáltan megérinti az embert. Még most is agyalok mindazon, amit láttam.