Párhuzamos anyák (2021)

Julieta Serrano
Rossy de Palma
Rossy de Palma

Murphyyy   2022. 07. 16.

Almodóvar és Penélope Cruz neve együtt jelenthetne nagyon jót is, de nekem ez most nem jött át. Nem tudom, hogy én voltam-e hozzá kevés, de kicsit szenvedős volt ez a két óra. Igazából fogalmam sincs mire számítottam.

Lubi   2022. 01. 16.

Nők megfakult Almodóvar-vörösben

A Párhuzamos anyák Almodóvar filmográfiájának középmezőnyét erősíti. Közel sem a rendező legjobbja, de egy kiforrott mester keze munkáját dicsérő alkotás. A történet két párhuzamosan szülő anyáról szól, akik sorsa ezután szorosan összefonódik. A közé... teljes kritika»

Léna Virág   2022. 02. 28.

A gyerekvállalás az egyik legszebb dolog az életben, és ez a film az anyaság minden öröméről és fájdalmáról szól. Gyönyörű film, ami nagyon el tud gondolkodtatni mindenkit, de akik babatervezés előtt állnak, mint én is, azoknak kötelező megnézni.

stif   2022. 01. 27.

Számomra egy kissé nehézkes volt ez a sztori, ami egyébként nagyon tetszett, csak valahogy úgy érzem, hogy nagyon rá kell hangolódni.

Mark   2022. 01. 28.

Pedro Almodóvart egyébként is egy zseninek tartom, de ezzel a filmjével nálam mindent vitt. Fantasztikus, szívszorító történet, amely garantáltan megérinti az embert. Még most is agyalok mindazon, amit láttam.

A film összbevétele 15 887 841 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 16 824 294 forintot termelt. A hazai mozik összesen 11 472 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A magyarországi Spanyol Filmhét keretében a Párhuzamos anyák mellett egy másik Pedro Almodóvar-film, az Emberi hang is bemutatásra került, amely a rendező első angol nyelvű alkotása.

(csd)

A Párhuzamos anyák magyarországi premierjén részt vett a film főszerepét alakító Israel Elejalde is.

(csd)

A velencei filmfesztiválon alakításáért Penélope Cruz elnyerte a legjobb színésznőnek járó elismerést.

(csd)

A Párhuzamos anyák világpremierjére a velencei filmfesztiválon került sor.

(csd)

A fiaikat gyászoló anyák, az egyedülálló nők, a túlélő özvegyek generációkon át kitartottak, és átörökítve a fájdalmukat végül célt értek: az utódaik nem hagyták, hogy az igazság kibeszéletlen maradjon. több»

Az egyszerre nyers és katartikus záróképek láttán pedig csak remélni tudjuk, hogy a direktor külön filmet is szentel majd a spanyol történelem eme elhallgatott fejezetének. több»

Summa summarum, még Almodóvar sem tud ennyi mindent közös nevezőre hozni, így végül az az érzése az embernek, hogy két filmet látott, amelyek nem nagyon illenek össze. több»