77% 27 szavazat

Fórum

FILMINFÓ

Tartalom 1
Hivatalos tartalom

A Guerrasio család épp legnagyobb lányuk tizennyolcadik születésnapját ünnepli barátaival egy délolasz kisvárosban. Ugyanezen az estén egy autó felrobban az utcájukban, a 15 éves Chiara pedig szemtanúja lesz annak, ahogy édesapja elmenekül. A következő naptól kezdve már semmi sem ugyanolyan,… Több

Forgatókönyvíró: Jonas Carpignano
Ország: Franciaország, Olaszország
Premier (HU): 2022.03.03.
Forgalmazó: Vertigo

2024.03.06 Kanócpapa

Gyengécske! Nagyjából értem a lényegét, de a megvalósítás... na az nem lett a legjobb.

2023.05.15 Fikatours_blogger

Végigszenvedtem, kár volt

Gyanút kellett volna fognom, hogy egy olyan jelenettel indít a rendező, ami azon kívül, hogy fárasztó (gyerekek nyúzzák egymást hosszú percekig), még rendkívül idegesítően is lett forgatva. Mintha beragadt volna a kameraman lencséje zoom állásban, és a felvevő rángatásával próbálná áthidalni a problémát. Az első fél órát nyugodtan ki lehetne vágni az amúgy is vontatott cselekményből, mert semmit nem ad hozzá a történethez. Ha egyáltalán történetnek lehet nevezni azt, hogy egy lány rádöbben, ki is valójában az apja, és aztán jól nem csinál semmit. A kétórás film több elvarratlan szálat hagy maga után, mint egy kínai piacon vásárolt ruha.

2022.03.04 Mark

Nagyon őszinte történet, amelyben jócskán éreztem valami valóságtartalmat is. Ebből kifolyólag én még hosszú ideig rágódtam mindazon, amit láttam. Szerintem mindenképp érdemes beülni rá, persze alaposan fel is kell készülni érzelmileg ehhez az élményhez.

2022.03.03 mikike0729

Bár számomra egy kicsit vontatott volt a sztori, alapjában véve nagyon megérintett az egész. Nem tartom valószínűleg, hogy valaha még egyszer meg szeretném nézni, van benn egy keserűség, amit nem szeretnék újra átélni.

A filmben a Chiarát alakító Swamy Rotolo családtagjai magukat és fiktív karaktereket is alakítanak.Szerző: csd

#1

A film a Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon debütált.Szerző: csd

#2

Értékelés: 8/10
(2022. 03. 19.)
Bár a trilógia darabjai önállóan is működnek, a részletekben rejlő delikát finomságok (visszatérő szereplők) miatt mégiscsak egyben fogyasztandó: a Chiara története mozis premierje előtt érdemes az előzményeket pótolni a MUBI-n. Több
Szerelemre tervezve
2021