Mama

dulkap   2015. 07. 08.

Egy sima klisékkel telepakolt szellemtörténet. Az egész csak a hirtelen megjelenő szellemre van kihegyezve, ami alá hangos effekteket vágnak, hogy az ember megijedjen. De számomra a jó horror/thriller feszültséget képes teremteni. Ijesztgetni nem nagy tudomány, csak vágás és hangerő kérdése. A film első fele nem rossz, a második már inkább és valóban hiba volt felfedni Mama alakját. A színészi játék olyan, amilyen a film, semmi extrát nem nyújt. Ami viszont egyre jobban idegesít a filmeknél. Nem tudom, hogy a magyar szinkronnál jellemző ez vagy az eredeti hangnál is, de hogy képtelenek megtalálni az egyensúlyt a beszédhangok és az effektusok között. Ha hallani akarom mit mondanak fel kell tolni 30-asra a hangerőt, viszont a hangeffektek, meg 10-esen is üvöltenek már. Baromira irritáló, hogy távirányítóval a kézben kell filmet nézni...

mamiéstöti2   2015. 01. 23.

Izgalmas film, mindenkinek ajánlani tudom, aki szereti a horrort és újdonságot akar látni. Nem egy megszokott történet inkább több stílusirányzat mosódik benne össze, és egy kellemes egyveleget láthatunk. Vannak benne ijesztő jelenetek, de ez a műfaja.

Berto49   2017. 09. 08.

Tegnap kezdtem el, de 40 percnél abbahagytam, ma aztán megnéztem ezt a sötét horrort. A sötétség a legjellemzőbb vonása, miközben néztem, rájöttem, hogy nem is igazán kedvelem a műfajt. Jó kezdés után (kb. 3 perc) átmegy egy teljesen életszerűtlen zagyvaságba. Hogyan tudtak életben maradni a lányok, a Mama táplálta és gondozta őket?! Hagyjuk, nem érdemes még annyira sem, hogy elgondolkozzak ezen.

MKristijan   2016. 11. 14.

Nagyon mély film, ami sokáig nyomot is hagyott bennem. Hozzáteszem hogy szerintem már az a beteg kategória. Féltünk is meg néztünk is.

SzFa   2017. 09. 19.

Átlagos horrorfilm, sok újat nem mutatott. Tökéletesen egyetértek dulkappal "Egy sima klisékkel telepakolt szellemtörténet. Hangos effekteket vágnak, hogy az ember megijedjen. De számomra a jó horror/thriller feszültséget képes teremteni. Ijesztgetni nem nagy tudomány, csak vágás és hangerő kérdése." A történet kezdése izgalmas lenne, de nem sikerült kihozni belőle amit lehetett volna.

Daniel Kash
Megan Charpentier

A forgatás 2011 október 3 és december 18 között zajlott.

(ps )

Isabelle Nélisse nem beszél angolul, ezért alig kapott szöveget a filmben. Karaktere inkább gesztusokkal és testbeszéddel fejezi ki magát a filmben.

(ps )

A mama karakterét egy férfi játszotta, Javier Botet, aki Marfan szindrómában szenved. A betegség következménye a színész vékony testalkata.