A csodagyerek (2019)

The Prodigy

Colm Feore
Nicholas McCarthy

Klauka89   2021. 11. 24.

Nos, megint eltérő véleményt fogok írni a nagy többségtől. Számomra érdekesen indult a film, a szereplők szimpatikusak voltak, és jól játszottak. Épp a reinkarnációról beszéltünk egy ismerősömmel néhány napja, ezt a filmet meg már régen kiszemeltem m... több»

Szilonka   2020. 01. 31.

Jól felépített és izgalmas film volt, végig volt benne feszültség.

harnas1207   2019. 02. 12.

Minden csoda három napig tart...

Ez a film az idei év első kellemes meglepetése, amolyan csodaszámba menő csalódás. A csodafiú egy profin végigvezetett thriller, a kellő feszültséggel illetve egy kis riogatással és erőszakkal megfűszerezve. Az előzetesek szerencsére nem tudták lelőn... teljes kritika»

BoBamburg   2019. 11. 15.

Sok újdonságot nem tartogat, a történet sem kiemelkedő, mégis egész jó hangulata van, aminek hála kellemesen csalódtam benne, mert egy összecsapott, béna mainstream horrorra számítottam.

indingo   2019. 10. 07.

Nekem nagyon hasonlított a Vedd a lelkem című filmre, így sok meglepetés nem volt benne számomra. Párszor félelmetes volt, de ennyi.

VvV   2019. 10. 26.

Izgalmas film volt, jók voltak az effektek, és a történet is tartogatott meglepetéseket, főként a legvége.

Ms. Akárki   2019. 12. 02.

Nagyon érdekes és egyedi történet. Izgalmas volt látni, ahogy a film kibontakoztatja szép lassan az összes ütőkártyáját. Jó választás lehet a klasszikus horror rajongóknak, akik szeretik, ha a történet egy kicsit más, mint ahogy már megszokhattuk.

A film összbevétele 14 856 291 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 63 273 285 forintot termelt.

A film huszadik percében a csodagyerek álmában magyarul beszél.

(Ironsky666)

A film rendezője Penmark felügyelő szerepében tűnik fel a kész filmben.

(Creeps13)

Jackson Robert Scott harmadik horrofilmben illetve sorozatban játszott szerepe az Az és a Fear the Walking Dead után.

A film rendezője, Nicholas McCarthy egy 2018-as interjújában elárulta, hogy az egyik jelenetet újra kellett vágnia, mivel a tesztvetítések során olyan hangosan sikoltozott a közönség a félelemtől, hogy nem lehetett hallani a jelenetet követő párbeszédet.

A film első előzetesét a 2018-as Halloween előtt mutatták be.

Minden hibája azért A csodagyerek nem nézhetetlen, pusztán érdektelen és kiszámítható. Szigorúan csak kezdő horrorrajongóknak, vagy pároknak, bár sanszos, hogy utána egy ideig elmegy az ember kedve a gyermekvállalástól (sebaj, arra gyógyír lehet az Instant család). több»

Egy bátor, de mégis bátortalan próbálkozás az ördögűzős zsáneren belül, ami más aspektusból közelíti meg a témát, mint az eddigi filmek, de mégis földbe áll, köszönhetően az ostoba írásnak. több»

A jó horror lényege: a saját félelmeinket fordítja ellenünk. Ehhez, első sorban legalább részben hihető mesét kell kreálniuk az alkotóknak. több»