A csodagyerek

MKristijan   2019. 02. 19.
Féljünk a Buddhizmustól?

Nagyon fontos hogy egy különleges képességű gyermek megfelelő tanítást kapjon, annak érdekében, hogy a gondolkodásmódja és motivációja ne csorbuljon. Ez a film 10 percig szól erről. Ezután be akarják nekünk beszélni, hogy a közismert keleti vallás, gondolkodás, a buddhizmus másképp működik mint ahogy azt eddig hittük. A film rendezői, az újjászületés témájába markoltak bele, mikor ihlet után kutattak ebben az elcsépelt világban. Azokat a tanokat figyelmen kívűl hagyva, miszerint a következő élet függ az előző életek karmáitől, s így adva milyen formában születünk újja, emberi, állati vagy akár növényi. Itt nem, itt bemutatnak a hivatalos dolgoknak. Mikor próbálják emelni a feszültséget egy korábbi esetnél felvett videóval, bizonyítva igazukat (mint sok más horrorban is), bevágnak egy olyan dokumentumfilmet amit még a History Channel sem vállalna fel. Tetszett, hogy rendesen volt alatta még narrátor is. Ne csak negatívat mondjak a filmről, hiszen érdekes volt, próbált friss lenni, részben sikerült is. Kicsit több fordulatra számítottunk, de kellően merev volt helyenként. Előzetesen nem akartam véleményt formálni más véleményével a filmről, de azért egy pontszámot meglestem, és a mafab akkor aktuális (71) pontja reálisan elhelyezi a film tartalmát, szórakoztatóságát. A film própált próbálkozni és ebben a műfajban nagy szó. A legjobb részek itt is belekerültek a trailerbe, így igazából kiemelnem sem kell, elég ha megnézzük az előzetest.

harnas1207   2019. 02. 12.
Minden csoda három napig tart...

Ez a film az idei év első kellemes meglepetése, amolyan csodaszámba menő csalódás. A csodafiú egy profin végigvezetett thriller, a kellő feszültséggel illetve egy kis riogatással és erőszakkal megfűszerezve. Az előzetesek szerencsére nem tudták lelőni az egész történetet, sőt talán kijelenthető, hogy éppen hogy csak súrolták azt. A főszereplő kis fiú nem egy Ómen kinézetű gonosz, de van benne valami ijesztő. Az anya pedig kiválóan hozza a megtéveszthető ösztönembert. Tetszik, hogy a szereplők nem hozzák a tipikus buta horror karaktereket. Nincsenek értetlenkedések, nem kellett senkit se életszerűtlenül lebutítani. A cselekmények szépen lassan kibontakoznak és lépésről lépésre lesznek egyre b... több»

pj19   2019. 07. 28.

Nekem tetszett a film,bár sok újdonságot nem tudott mutatni.Kicsit horror.kicsit thriller,érdekes történettel.Egyedi film!Nézzétek meg bátran!

Creeps13   2019. 05. 25.
Csodagyerek, ami azért nem lett oly csodás

Sajnos a februári mozis bemutatójáról lecsúsztam, pedig moziban terveztem a film megtekintését, így hát nem volt más megoldás, várnom kellett, hogy jó minőségben megnézhessem, és addig is kerültem (már amennyire lehetett) az élménybeszámolókat és kritikákat a filmről. Alapjaiban véve nem volt egy rossz film, főleg abban a tudatban, hogy milyen horror témájú filmek találhatók meg a hazai mozibemutatók sorában. Ezzel csupán arra gondolok, hogy sajnos a legtöbb horrorfilm, melyek mozis bemutatásra kerülnek nálunk, a démonos vagy szellemek által okozott félelemkeltésre alapoz, és a Csodagyerek talán azért kicsit végre kilógott az efféle sormintákból. Tetszett, hogy a film készítői próbálkoztak ... több»

Vrpp   2019. 05. 02.
borzongató

Nekem bejött. Az ilyen filmekben szerintem nem kell nagy mondanivalókat keresnünk. Ez szerintem nem az a kategória. Hozza amit kell, borzongat, néha megijeszt. Mondjuk alapból elég parás mikor gyerekek gonosz szerepet játszanak. Nem lankadt a figyelmem, bár volt benne jó pár klisé. Összességében tetszett.

Colm Feore
Nicholas McCarthy
Jackson Robert Scott

Egy bátor, de mégis bátortalan próbálkozás az ördögűzős zsáneren belül, ami más aspektusból közelíti meg a témát, mint az eddigi filmek, de mégis földbe áll, köszönhetően az ostoba írásnak. több»

Minden hibája azért A csodagyerek nem nézhetetlen, pusztán érdektelen és kiszámítható. Szigorúan csak kezdő horrorrajongóknak, vagy pároknak, bár sanszos, hogy utána egy ideig elmegy az ember kedve a gyermekvállalástól (sebaj, arra gyógyír lehet az Instant család). több»

A jó horror lényege: a saját félelmeinket fordítja ellenünk. Ehhez, első sorban legalább részben hihető mesét kell kreálniuk az alkotóknak. több»

A film összbevétele 14 856 291 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 63 273 285 forintot termelt.

A film huszadik percében a csodagyerek álmában magyarul beszél.

(Ironsky666)

A film rendezője Penmark felügyelő szerepében tűnik fel a kész filmben.

(Creeps13)

Jackson Robert Scott harmadik horrofilmben illetve sorozatban játszott szerepe az Az és a Fear the Walking Dead után.