Martin Eden

Martin Eden fiatal alkotóként mindent megtesz, hogy az irodalom legnagyobbjai közé kerülhessen, ebbéli szándékától senki nem tántoríthatja el. Szakadatlanul küzd, hogy végre kitörhessen a gyerekkora óta a családját sújtó szegénységből, közben azonban identitásbeli válságával is szembe kell… Több

Forgatókönyvíró: Maurizio Braucci, Pietro Marcello
Ország: Németország, Franciaország, Olaszország
Premier (HU): 2020.10.08. | Telekom TVGO (2021.03.01.)
Forgalmazó: Cirko Film

2020.07.30 jeno

Nem tudom, hogy az előttem szóló olvasta-e a könyvet, de ha egy valamit el lehet mondani a filmről, az az, hogy igencsak elrugaszkodott Jack London regényétől. Ettől még jó film, de hű adaptációnak semmiképpen nem nevezném.

2019.10.29 nero

Meglepően eredeti és jól összerakott film, ami nagyon hű az alapanyagához, de hozzá is tud tenni. Várakozások nélkül ültem le elé, de kellemes meglepetést okozott.

2020.05.31 miki

Korrekt olasz dráma, ami könnyen lecsúszik, de igazából komolyabb nyomot sem hagy. Egyszer nézhető, de leginkább tényleg azoknak ajánlott, akik olvasták az eredetit.

2019.10.19 neyto

Erős üzenet, precíz rendezés és operatőri munka és Luca Marinelli erős alakítása, így tudnám összefoglalni a Martin Edent. Komolyabb hibák nélküli, közepesnél egy kicsit erősebb filmdráma, ami 4-es értékelést jelent a részemről.

Luca Marinelli a Velencei Filmfesztiválon elnyerte a legjobb színésznek járó díjat (Volpi Cup). Szerző: hp

A Martin Eden Jack London 1909-ben megjelent azonos című regényének adaptációja. Szerző: hp

A Martin Eden forgatása 2018. májusában és júniusában zajlott Nápolyban, Olaszországban. Szerző: hp

A film világpremierje 2019. szeptember 2-án volt a Velencei Nemzetközi Filmfesztiválon, ahol versenyben volt a fesztivál fődíjáért, az Arany Oroszlánért. A premiert követően az alkotást a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon is bemutatták. Szerző: hp

Értékelés: 7.5/10
(2020. 10. 09.)
Fordulatos, hiteles történet, jó karakterek, konfliktus, dráma és szenvedély. A kétórás film magával sodorja a nézőt, hat az érzelmekre, a gondolatokra, kikapcsol és színvonalasan szórakoztat Több

(2020. 10. 09.)
A film nagy erőssége, hogy Jack London több mint százéves regényét úgy adaptálja, hogy – sajnos – aktuálisnak érezzük. Több