Aljas utcák (1973)

Mean Streets

Sabnock Sanatory   2020. 07. 20.

Scorsese minden filmjében van egy jó adag társadalom kritika,fricska mindenkinek,teszi ezt keményen,és nyersen tálalva.Hullámzik a film.Dráma,thriller,kissé morbid vígjéték,majd megint thriller.Robert De Niro itt már bontogatja oroszlán körmeit.Zeniális,kissé kidolgozatlan,de nagyon élvezhető mozi.

Imlah   2017. 12. 01.

Időtálló, igazi klasszikus! Mai filmekkel vetekszik. Többször nézhető, színvonalas, profi film kiváló színészekkel! Megragadó, hatásos és izgalmas, profi rendezés!

Dracule   2015. 08. 21.

A karakterek, a történetvezetés, a zene minden nagyon együtt van! A helyszín, a látvány, a zene, és a színészek előadása mind csak emelik eme remek filmet. Bátor szívvel ajánlom!

Morpheus19   2019. 06. 26.

Egy alapvetően jó, ám még kiforratlan korai Scorsese-film. Egyedüli nagy hibája a cselekményben van, a történet - amiben még lettek volna lehetőségek - olyan érzetet kelt, mintha egy vázlat alapján dolgoztak volna, rendesen kidolgozott forgatókönyv h... több»

Dada   2019. 11. 30.

Itt már lehet látni, hogy De Niro miből is építi fel a karaktereit. Első szerepeiről van szó, de fantasztikus, hogy már ekkor mennyire kiforrott volt a játéka. Egyáltalán nem beszélhetünk zsengékről. Szuper film!

lakilúk   2014. 11. 26.

Scorsesenek ezt a korszakát én egyszerűen nem tudom megunni. Nem csak az ütős akciózások miatt, hanem hogy mindebbe még mindig belefért egy kis társadalomkritika is. Szerintem ez így összesen zseniális. Ráadásul a képi világa is nagyon szép, mint mindig.

A teljes filmet az USA-ban vették fel, összesen 13 helyszínen.

1973-ban bevétele az USA-ban $3,000,000 volt.

1973. április - június között forgatták le.

A világpremier az USA-ban volt a Chicago International Film Festival-on 1973. októberében.

A Rotten Tomatoes oldalán 98%-ot kapott 51 kritika alapján.

Harvey Keitel 2. szereplése Martin Scorsese filmben.

A jegypénztárak adatai szerint 3 millió dolláros bevételt produkált a film, 500,000 dollárból jött létre.

De Nironak nyolc közös filmje volt Martin Scorsesével, melynek első darabja az Aljas utcák volt.

Az "Aljas utcák" hozta meg Scorsese-nek az igazi nagy sikert, és ekkor kerül kapcsolatba Robert De Niroval, aki később egyik legjelentősebb alkotótársa lesz.

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.