Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

elekm90   2019. 12. 08.

Az egyik személyes kedvencem a Coen fivérektől, erős sztorija van, ami lassan bontakozik ki, egyre fokozva a feszültséget. A rendezőpáros alkotásai közül leginkább egy másik zseniális filmjükre, a Fargo-ra emlékeztet az erőszak és a történet csavarossága miatt, viszont ennek a filmnek sötétebb a hangulata. 9/10.

Deku   2017. 12. 09.

Elvarázsolta a figyelmemet, annyira lekötött, hogy észre se vettem és már a végén jártunk. Szerintem egy filmnek ezt alapból tudnia kéne. Azért is kedveltem ezt a filmet olyannyira mert nagyon erősen hatott az én lelkivilágomra.

Berto49   2017. 07. 01.

A testvérpár 1984-es debütáló filmje, ennek ellenére felveszi a versenyt a „Fargó”-val, vagy a „Nem vénnek való vidék”-kel. Műfaji keverék, van benne pl. neo-noir, thriller, slasher, de így az igazi. ’84-ben még Frances McDormand is elég jól nézett k... több»

justynaw   2017. 09. 03.

Nagyon szeretem a Coen testvérek filmjeit, és bár a Véresen egyszerű nem tartozik a kedvenceim közé, még így is nagyon zseniálisnak gondolom. Nagyon precíz koncepció, amin lehet még sokáig rágódni, miután megnézte az ember.

Attila   2016. 03. 19.

Még nagyon zsenge, viszont már nagyon érezhető a rendezőpáros stílusjegye. Pörgős, ugyanakkor nagyon kimért tempó, abszolút követhető cselekmény, csak épp kevésbé emlékezetes alakításokkal.

Frances McDormand

Felkerült az Amerikai Filmintézet 100 legszívszorítóbb amerikai film 2001-es listájára.

(dailyfilmsan )

A filmet 8 hét alatt forgatták le.

(dailyfilmsan )

M. Emmet Walsh teljes fizetését készpénzben kapta.

(dailyfilmsan )

Ez az első film, amit a Coen fivérek közösen rendeztek.

(dailyfilmsan )

Frances McDormand első nagyjátékfilmje.