Vándorsólyom kisasszony különleges gyermekei

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2014. szeptember 24-én jelentették be nyilvánosan, hogy a férfi főszerepet Asa Butterfield fogja eljátszani. Szerző: Bogi87

Dr. Golan szerepére Zooey Deschanel is esélyes volt.Szerző: Bogi87

2014. július 28-án dőlt el véglegesen, hogy Eva Green lesz Vándorsólyom kisasszony megformálója.Szerző: Bogi87

2015. februárjában vette kezdetét a film forgatása, Londonban. Szerző: Bogi87

A Rotten Tomatoes oldalán 61%-ot kapott 31 kritika alapján.Szerző: Bogi87

110 millió dollárból jött létre a film.Szerző: Bogi87

Összesen 14 helyszínen forgatták le a filmet a következő országokban: Belgium, Egyesült Királyság, USA.Szerző: Bogi87

Tim Burton szerint Vándorsólyom kisasszony a 21. század Mary Poppinsa-nak tekinthető, tehát "fura változata az elképesztő furának".Szerző: Bogi87

SPOILER: 1953. szeptember 3- án éri bombatalálat a gyermekotthont.Szerző: Bogi87

A film egy részét az Egyesül Királyságban, Blackpool-ban forgatták.Szerző: puffancshercegnő

A könyvben Emma képessége a tűzhöz kapcsolódott, Olive-é pedig a levegőhöz. Ezt a filmben felcserélték.Szerző: puffancshercegnő

Eva Green és Judi Dench 10 évvel ezelőtt a Casino Royale-ban szerepeltek együtt.Szerző: puffancshercegnő

Tim Burton úgy írta le Vándorsólyom kisasszonyt, mint "egy ijesztő Mary Poppins". Továbbá rendelkezik azzal a képességgel, hogy madárrá változzon.Szerző: puffancshercegnő

Milo Parker karaktere képes a méheket irányítani. A Mr. Holmes című filmben egy olyan fiút játszik, aki az idős Holmes méhtartásra tanít.Szerző: puffancshercegnő