Monos

Rambo, Törpe, Répa, Hosszúláb, Farkas, Lady és Bumbum egy tinédzserekből verbuválódott katonai alakulat tagjai, akik Latin-Amerika hegyei közt teljesítik a Szervezet utasításait. Van egy egyszerűnek tűnő feladatuk: felügyelniük kell egy külföldi foglyot (Julianne Nicholson), és… Több

Forgatókönyvíró: Alejandro Landes, Alexis Dos Santos
Zene: Mica Levi
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Svédország, Franciaország, Hollandia, Svájc, Dánia, Kolumbia, Argentína, Uruguay
Premier (HU): 2019.10.31. | HBO Max (2020.12.19.)
Forgalmazó: Magyarhangya

2019.11.01 spyro74

Érezhető, hogy a készítők mindent beleadtak a filmbe, de ettől függetlenül sajnos nagyobb a füstje, mint a lángja. Kicsit sötét hangulatú, de sajnos túlságosan is kiszámítható a sztori. E tekintetben nincs is olyan klisé, amit ne sütöttek volna el.

2019.03.29 spikeZ

Lélegzetelállító film a túlélésért folytatott harcról. Nagyon erős karakterek, gyönyörű vizualitás, témához illő zene, érdekes történet jellemzi. A lassan kibontakozó, feszültséggel teli cselekmény és a karakterpszichológia, amit láthatunk, mindenképp maradandó filmélményt biztosít.

2019.10.14 pi

Ennek a filmnek nem én vagyok a célközönsége, de az is lehet, hogy csak nem értem a művészetet. Borzasztó lassan bontakozik ki a cselekmény, bár utána azért kap némi lendületet, de továbbra is rengeteg olyan részlet volt benne, amit nem értettem. Va... Több

2019.10.31 doktorfaust

Egy szuperkorrekt alkotás, de sajnos ennél nem több. Az a fajta thrillel, amit csak egyszer akarsz megnézni, és ezzel úgy kb. be is telsz. Voltak fenntartásaim az alakításokkal kapcsolatban, szerintem egy kicsit túlságosan is teátrálisra sikeredtek.

(2019. 11. 07.)
Lőjük hátba a hugyáló törpét!
Mi lesz A legyek urából egy világvégi dzsungelben? Az idei fesztiválok latin slágere, a lehengerlő Monos bemutatja azt a világot, ahol a törpék és a gyerekek parancsolnak. NAGY V. GERGŐ KRITIKÁJA. Több

(2019. 11. 25.)
A gyerekkatonáknak akkor is borzalmas, ha nincs semmi dolguk
Jogosan merülhet tehát fel, hogy egy-egy (vagy akár 2-3) karakterútra, cselekményszálra fókuszálva hatásosabb lehetett volna ugyanez az élmény, de a Monos így is tartalom és forma példátlan egységéről tanúskodik. Több

Értékelés: 8.5/10
(2019. 11. 06.)
A Monos nagyon hatásos alkotás, ami, ahogy a hegyekből lezúduló víz a gyerekek túszát fizikailag, úgy a nézőket érzelmileg ragadja magával, és dobálja ide-oda kegyetlenül. Több

(2021. 01. 21.)
Gerillakölykök apokalipszise
A Monos nem könnyű film, nem is azonnal érthető, de csodálatos, megrendítő alkotás lehet belőle, ha megfelelő hozzáállással nézzük azt végig. Több