Moszul ostroma

Moszul ostroma

Mosul

A film története egy elit kommandósokból álló csapat tevékenységét követi nyomon, akik azért küzdenek, hogy felszabadítsák Mosul városát az Iszlám Állam megszállása alól.

(csd)

Forgatókönyvíró: Matthew Michael Carnahan
Premier: 2019 | Netflix (2020.11.26.)

2021.01.17 tjunior

Elsőre egy ilyen filmet letenni az asztalra nem semmi. Az utóbbi pár év legjobb, legkeményebb háborús filmje.

2020.12.22 Milanman

Háború Irakban, némiképp más szemszögből

A "Moszul ostroma" több szempontból is zseniális film, és bár nem tudja minden elemében megugorni a klasszikussá válás mércéjét, közel van hozzá. De ezekről később. A film a közelmúlt egyik legtragikusabb háborúját, az Iszlám Állam elleni küzdelmet ... Teljes kritika

2020.12.01 Sonny

Na ez zseniális volt, le a kalappal az alkotók előtt. Erős, pörgős, intenzív, a Netflix most mutatott valamit, ami miatt érdemes leülni a tévé elé.

2019.02.27 Kiss

Nem tettem rosszul, hogy megnéztem, mert sokkal közelebb hozta hozzám a témát, mint gondoltam, hogy fogja.

2020.11.28 Bendegúz

Nagy várakozásaim voltak a filmmel kapcsolatban, amit szerencsésen be is bizonyított - bár nem teljesen közel-keleti a produkció, mégis sokkal hitelesebbnek tűnt, mint más amerikai filmek.

A film akciójeleneteit 43 nap alatt vették fel.Szerző: Képkockák

Matthew Michael Carnahan első rendezése.Szerző: Képkockák

A film netflixes verziója 15 perccel hosszabb, mint az eredetileg bemutatott verzió.Szerző: Képkockák

A filmben az iraki dinár helyett egy másik, nem létező valutát használnak. Szerző: Varga_Júlia

A Netflix első iraki nyelven játszódó, saját gyártású tartalma. Szerző: Varga_Júlia

(2021. 02. 11.)
Végtelen háború
A Russo testvérek bábáskodásával készült Moszul ostroma az iraki nézőpontot érvényesítő elbeszélésmódja miatt tűnhet az Iszlám Állam elleni háború egyedi megközelítésének. Közelebbről nézve ugyanakkor világos, hogy jobb esetben csak egy súlytalan akciófilmmel, cinikusabb fénytörésben viszont vegytiszta paternalizmussal van dolgunk.... Több
Doktor Murphy
2017