Egy évem Salingerrel

My Salinger Year

2022.11.23 Zsolt Szabó

Meglepő alkotás

Valamiért ez a film a figyelmemet lekötötte, amin meg is lepődtem, mert nem ilyen alkotásra számítottam. Nem éreztem vontatottnak, unalmasnak, lekötötte a figyelmemet, a történet vezetése is jó volt, igaz, voltak olyan átmenetek, amik számomra nem tetszettek. Tetszett a főszereplő játéka is, aki ebben az esetben háttérbe szorította Sigourney Weaver játékát, amit szerintem igen nehéz. A film egésze fenntartotta a Salingerről tartott hiedelmeket is és titokzatossá tette a regényírót, ami szerintem a filmnek jót is tett. Aki szereti a könyveket és bele szeretne látni a háttér munkába, annak tetszeni fog eme film is, ahogy számomra is, de sok-sok ember lesz, akik ez az alkotás unalmasnak fogják vélni, ezért szokták az ilyen alkotásokra mondani, hogy rétegfilm. A véleményem: 6/10

2021.10.21 VvV

Picit másra számítottam. Nekem unalmas volt a film.

2021.04.22 lollipopp

Bár Salinger a kedvenc írom, őszintén szólva sose szerettem, ha megmutatták, mennyire elitista környezetből érkezik. Nehéz ezt lefejteni róla, viszont érdemes, ez a film azonban nem csinál mást, mint piedesztálra emeli, ami szerintem sajnálatos.

2021.06.19 dandelion1983

Imádok olvasni, de ez nem az én filmem volt, nem tudott lekötni. Bár a Zabhegyező c. könyvet sem szeretem, lehet, hogy kár volt sokat várnom az alkotástól.

2021.06.11 dosty

Az operatőri munka, a helyszínek, kosztümök és a történetmesélés is kivételesen jó, érdemes megnézni.

2021.03.22 Nomacool

Nagyon élvezetes film, teljesen lekötött. A végét éreztem egy kicsit befejezetlennek.

2021.04.04 LaceeeK

Aki szereti az irodalmat, annak tetszeni fog ez a film, de máskülönben nagyon okoskodó az egész sztori. Nehezen találtam magam vele összhangban.