Egy évem Salingerrel

My Salinger Year

Hamza Haq
Colm Feore
Margaret Qualley

A kilencvenes évek közepén járunk, amikor egy fiatal New York-i lány állást vállal a legendás J. D. Sallinger ügynökénél. Joannát azzal bízza meg főnöke, hogy rendezze a tengernyi rajongói levelet, mindeközben ő maga is igyekszik megtalálni saját írói hangját.

Joanna számára azonban nem… Több

Forgatókönyvíró: Joanna Smith Rakoff
Premier: 2020.02.20. | Telekom TVGO (2021.06.10.)
Forgalmazó: ADS Service

2022.11.23 Zsolt Szabó

Meglepő alkotás

Valamiért ez a film a figyelmemet lekötötte, amin meg is lepődtem, mert nem ilyen alkotásra számítottam. Nem éreztem vontatottnak, unalmasnak, lekötötte a figyelmemet, a történet vezetése is jó volt, igaz, voltak olyan átmenetek, amik számomra nem tetszettek. Tetszett a főszereplő játéka is, aki ebben az esetben háttérbe szorította Sigourney Weaver játékát, amit szerintem igen nehéz. A film egésze fenntartotta a Salingerről tartott hiedelmeket is és titokzatossá tette a regényírót, ami szerintem a filmnek jót is tett. Aki szereti a könyveket és bele szeretne látni a háttér munkába, annak tetszeni fog eme film is, ahogy számomra is, de sok-sok ember lesz, akik ez az alkotás unalmasnak fogják vélni, ezért szokták az ilyen alkotásokra mondani, hogy rétegfilm. A véleményem: 6/10

2021.10.21 VvV

Picit másra számítottam. Nekem unalmas volt a film.

2021.04.22 lollipopp

Bár Salinger a kedvenc írom, őszintén szólva sose szerettem, ha megmutatták, mennyire elitista környezetből érkezik. Nehéz ezt lefejteni róla, viszont érdemes, ez a film azonban nem csinál mást, mint piedesztálra emeli, ami szerintem sajnálatos.

2021.06.19 dandelion1983

Imádok olvasni, de ez nem az én filmem volt, nem tudott lekötni. Bár a Zabhegyező c. könyvet sem szeretem, lehet, hogy kár volt sokat várnom az alkotástól.

2021.06.11 dosty

Az operatőri munka, a helyszínek, kosztümök és a történetmesélés is kivételesen jó, érdemes megnézni.

A film összbevétele 393 673 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 046 420 forintot termelt. A hazai mozik összesen 430 340 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A My Salinger Year nyitotta a 2020-as Berlini Nemzetközi Filmfesztivál programsorozatát.Szerző: csd

(2021. 08. 19.)
A Salinger-hatás
Az Egy évem Salingerrel egy olyan vizuálisan és színészileg egyaránt remekül kivitelezett, megkapó atmoszférájú és lassú történetvezetéssel operáló felnövéstörténet, mely nem Joanna Rakoff íróvá válását, hanem az ezt megelőző, J. D. Salinger művei által inspirált személyiségfejlődését mutatja be, melynek köszönhetően végül írói álmainak megvalósítá... Több

(2021. 05. 20.)
Az Egy évem Salingerrelt nem a rideg valóság érdekli, így nem is akar okoskodni, mint a hasonló coming of age-filmek (mint például a rendkívül népszerű Az ördög Pradát visel), hanem csakis az az igézet fontos a számára, ami miatt hivatást választunk, ami miatt elolvasunk egy könyvet, és ami miatt életben tudunk maradni akkor is, amikor sok más okun... Több