Halálpart

Halálpart

Nightmare Beach

Egy évvel azután, hogy a Démonok nevű motoros banda törvény által villamos székre ítélt vezérét kivégezték, a tengerparti kisvárosban árammal kezdi öldökölni a fiatalokat egy titokzatos motoros.

(KaTuS55)

Ország: Olaszország
Premier: 1989.09.01.

2023.07.12 Kóborló

A rémület partja, hát persze, hogy a Vico filmje

Umberto Lenzi (1931–2017) és olasz filmes stábja gondolt egyet a 80-as évek végén, és úgy döntöttek, hogy átutazzák a fél világot, és Amerikában forgatnak egy filmet (ez volt a Rage, olaszul Furia primitiva, vagy ahogy sokan ismerik, a Dühöngő majom ... Teljes kritika

2018.11.18 Márton

Számomra ez a film, egy igazi nosztalgia volt! Anno gyermekkoromban jó pár ilyen vagy ehhez hasonló szörnyű filmhez volt szerencsém, amit persze régen szinte rongyosra néztem! Ezek filmek többségét egyáltalán nem mondanám egy kiemelkedő alkotásnak és... Több

A forgatás során Umberto Lenzi (1931-–2017) ott akarta hagyni a készülő filmet, mert többször is összeveszett a producerrel.Szerző: Kóborló

A film forgatókönyvírója és rendezője Umberto Lenzi (1931–2017) volt, Harry Kirkpatrick álnéven.Szerző: Kóborló

A filmben több olyan zenei betétet is hallhatunk, melyet korábban már az 1985-ös Démonokban vagy az 1988-as Dühöngő majomban is felhasználtak.Szerző: Kóborló

A filmben látható motorosbanda (amely neve Démonok volt) tagjai az 1985-ös Démonok című film logóját használták a ruházataikon.Szerző: Kóborló

A filmet idehaza sokan A rémület partja címen is ismerik.Szerző: Kóborló