
Vélemények (8)
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
John Andreas Andersen rendező nagyon komoly teljesítményt ért el ezzel a filmjével, mert egyszerre mesélte el lebilincselően Gunnar Sønsteby norvég ellenállási vezető nem mindennapos történetét, és helyezett el egy olyan erkölcsi alapkérdést, melyre ... Teljes kritika
Ez a film egy életrajzi film a norvégok „partizán” hőséről, amely a második világháború idején játszódik Norvégiában. A német megszállás utolsó éveiben játszódik maga a történet, egy iskolai előadás alatt történő visszaemlékezésbe van beágyazva. Érde... Több
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Vajon hol lépjük át azt a bizonyos határt? Számomra erről szól a film. A háborús része egy korrekt történet, ráadásul igaz is. Ugyanakkor a legfontosabb témának azt érzem, miként magyarázzuk el egy békében felnőtt nemzedéknek, hogy az ember képes áll... Több
Nekem ez nem annyira volt háborús film, sokkal inkább egy valóságos dráma, egy életrajzi visszaemlékezés egy férfi életére, aki megszállottja volt a szabadságnak és a szabadságeszménynek, amiért megszállottan, félelmet nem ismerve, emberfeletti energ... Több
A film dramaturgiája elég halovány. Közel másfél órát kell várnunk az igazi drámára, de nálam ez kevés volt, hogy közepesnél jobbra értékeljem.
A film egy erkölcsi kérdés köré épül. Hol a határ, amikor ember dönthet más ember életéről? A szabadság eszményében hívő, a német megszállás ellen küzdő főhős vajon erkölcsileg a németekkel együttműködő honfitársainak a kivégzésére utasítást adva mennyire lesz jobb azoknál, akik ellen küzd?