Ómen 2: Damien

Damien: Omen II

Az Ómen filmsorozatnak összesen négy része volt. Az első kettő sikeres volt a mozikban, míg az utolsó kettő megbukott.Szerző: JcWh

A kritikusok vegyesen fogadták a filmet, kiszámíthatónak és nem elég félelmetesnek találták a filmet. William Holden alakítását pedig „elpocsékolt”-nak tartották.Szerző: JcWh

William Holden egy későbbi interjúban a következőket mondta a filmről: „Az első rész (Ómen, 1976) nagyon jól teljesített a közönségnél. Szórakoztatónak találták, én pedig érdekesnek találtam egy ilyen jellegű filmben dolgozni. De ez nem az én műfajom.”Szerző: JcWh

A forgatást 1977. október elején kezdték meg, és 1978 januárjában fejezték be.Szerző: Kóborló

A filmbéli New York-i helyszíneket is Chicagóban forgatták le.Szerző: Kóborló

A katonai akadémián látható kadétokat valódi kadétok alakították a filmben.Szerző: Kóborló

Lance Henriksen nagyon nem jött ki a rendezővel, Don Taylorral (1920–1998) a forgatás ideje alatt. Szerző: Kóborló

Lee Grant nagy rajongója volt az 1976-os Ómennek, emiatt örömmel ragadta meg a felkínált lehetőséget, hogy szerepelhessen az Ómen második részében.Szerző: Kóborló

Ez volt William Holden karrierjének utolsó igazi blockbuster filmje.Szerző: JcWh

A film költségvetése 6,8 millió dollár volt, amit később bőségesen visszahozott, ugyanis a bevételek 26,5 millió dollárra rúgtak.Szerző: JcWh

William Holden a forgatás alatt csaknem 13 kilót fogyott, amiben nagy része volt a színészen eluralkodó depressziónak és a többszöri influenzás megbetegedésnek.Szerző: JcWh

William Holden és Don Taylor alkoholproblémájukról voltak hírhedtek Hollywoodban, de ennek a filmnek a forgatásán mindketten józanok maradtak.Szerző: JcWh

Amikor William Holden először megkapta az Ómen első részének forgatókönyvét, ezt mondta az ügynökének: "Hogy tehetik ezt velem? Hogy gondolhatják, hogy valaha is elfogadnék egy ilyen szerepet?" Ügynöke kérlelése után (aki kiemelte a szerepért járó magas fizetséget) is hajthatatlan volt: "Nem szerepelek olyan filmben, ahol egy farkas a gyerek anyja." Végül az első rész hatalmas népszerűsége meggyőzte őt a folytatásban való részvételről.Szerző: JcWh