Gyilkos a házban

Only Murders in the Building

2024.02.18 simonné pozsonyi judit

Alig várom a folytatást!

Üdítő és szórakoztató volt mindhárom évad. Én – idősebb korom miatt talán – már nem a storyért nézek sorozatokat, hanem a színészek és a színészi játék miatt. Steve Martin volt a garancia, hogy jó lesz. Igazán kellemes meglepetés volt számomra Martin Short, ahogy egy nagyon szerethető karaktert hozott létre. Selena Gomez méltó partnere a két nagy „öregnek”, akik nagyon is energikusak, frissek és a jól megírt és kitűnően eljátszott történeten túl azt az üzenetet is átadták nekem, hogy az életkor nem akadály, 60-on, 70-en túl is minden megtörténhet az emberrel. Remélem, folytatják!

2022.07.17 hp

A Gyilkos a házban olyan módon ötvözi a krimit és a vígjátékot, ahogy azt más sorozat még nem igazán tette. Ezzel a szériával valahogy minden nagyon stimmelt, és a műfaján belül egészen kiemelkedő. Okos, vicces, ahol kell, drámai, a whodunit-szál mög... Több

2022.06.30 Lóri Ádámcsik

Zseniális

Egy zseni volt, aki kitalálta és megírta ezt a sorozatot. Az utóbbi idők egyik legjobbja. Top10-es kategória. Humor, fordulat, tartalom, nyomozás, szuper szereplők és nagyszerű történetvezetés. Már várom a második évadot. Szinte kötelező darab! :)

2022.07.27 CsakPozitívan

Nyomozóklub-szomszédság

A Gyilkos a házban egy régivágású komédia, ahol nemcsak a gyilkos kiléte miatt vakarhatjuk a fejünket, de a sűrűn záporozó poénok össztüzét is ki kell állnunk a megtekintése közben. Steve Martin szerethetően zsémbes az idősödő lakó szerepében, miközben Martin Short a lehető legtöbbet hozza ki a szándékoltan idegesítőnek bélyegzett, izgága szomszéd karakteréből. Selena Gomez komikus tehetségét csillogtatva ragyogja be a kisképernyőt, és visz fiatalos lendületet a két rangidős sztár partnerségébe. A Gyilkos a házban egyszerre nyújtja egy nyolcvanas évekbeli felszabadult komédia, egy haver-mozi önfeledt varázsát. Megfűszerezve ezt egy Agatha Christie-stílusú krimi szövevényesen fordulatos cselekményével és egy megható karaktertanulmánnyal, amely az életnek új értelmet kereső, magányos idős emberekről szól. Az első évad sok időt tölt az egyes események felvezetésével, a főszereplők bemutatásával, így a valódi rejtély felgöngyölítése csak később tud igazán kiteljesedni, de az alapos felvezetés után tűkön ülve várhatjuk a további évadok kalandjait.

2022.10.09 Dens18

A sok pozitív kritika miatt kerestem egy rövidebb sorozatot, amikor jött velem szembe a Gyilkos a házban. Érdekes volt számomra a sorozat, főleg a krimi-vígjáték miatt, de összességében tetszett. Az első évad kicsit nehezen indult be nálam, de elment egynek, viszont a második sokkal jobban tetszett, az kifejezetten jó volt.

2021.11.03 Melinda

Hangulatos, nyomozós őszi csemege

MyFlixer.com-on elérhető azoknak, akik rendelkeznek elegendő angol tudással ahhoz, hogy angol felirat mellett megértsék, hogy miről beszélnek. Nekem eszméletlenül tetszett a sorozat, hosszú idő után ez az első, amit végre végig is nézek, és nem okozott csalódást. A hype itthon elkerülte, hiszen ez egy eredetileg Hulu-sorozat, amit itthonról nem feltétlenül egyszerű elérni. A három főszereplő, a jól karikírozott mellékszereplők, a különös és egyben bájos hangulat, a képi világa, egyszóval minden megfogott benne. Nagyon lendületes és fordulatos a cselekményszál, aki szeret együtt nyomozni a képernyőn szereplőkkel, annak csak ajánlani tudom. Külön pluszpont volt számomra, hogy ezt egy murder podcast keretében teszik meg, melyeknek egyébként az Államokban egyébként is hatalmas sikere van.

2022.06.30 Robinson76

A tini csaj és a két tata podcastja

Egy pompás lakóépületben gyilkosság történik és a fő szerepekben tündöklő trió magára vállalja, hogy megoldja a rejtélyt. Ha ez nem lenne elég, még egy podcastot is indítanak róla, ami kezdetben nem túl sikeres, de a széria ettől függetlenül egyre csak megy előre és jobbnál jobb fordulataival újra és újra meglep valamivel. Mindeközben folyamatosan tárva fel az épületben történt gyilkosság indítékait. A történet amúgy remek, minden lakó gyanúsítottja az őrült ügynek, aki a híresen hírhedt ház lakója. Ebben a történetben azonban nem pusztán maga a gyilkosság a legfontosabb, hanem az összes ember, aki közvetlenül vagy közvetve érintett az ügyben. Szerintem érdemes ránézni!

2022.01.05 volvos70

Szerettem a karaktereket, és úgy gondoltam, hogy a szereposztás kiváló volt - soha nem hallottam Selena Gomezről, de imádtam őt ebben a filmben. Nagyon könnyedre sikerült, elszórtan viccekkel és enyhe drámával.

2023.02.01 bpeter

Pár részt néztem meg eddig, de nekem unalmas és erőltetett sorozat, aminek egyetlen erénye a stílusa, de mást nem tud felmutatni.

2022.04.19 H.A.

Nagyszerű szereposztás. Könnyed és vicces. Pont amire mindannyiunknak szüksége van mostanában. Itt nincs semmi sötét, ami lehúzna.