Az árva: Első áldozat (2022)

Orphan: First Kill

Erik Athavale

Kóborló   2022. 10. 06.

legújabb vélemény a nap véleménye

Az előzményfilmek készítése mindig kockázatos

Amikor megtudtam hogy 2022-ben érkezik a 2009-ben bemutatott Az árva előzményfilmje, egyik szemem sírt, a másik pedig örült. Sírt, mert annyira nem feltétlenül éreztem szükségszerűnek egy előzményfilm elkészítését, még akkor sem, hogyha a korábbi fil... teljes kritika»

bart   2022. 08. 25.

Szeretem az előzményfilmeket - vagy inkább azt kellene mondanom, hogy szeretem az előzményfilmek koncepcióját. Volt néhány igazán jó, de volt néhány nagyon átlagos is az évek során. És azt mondanám, hogy az átlagosak túlsúlyban vannak a jókkal szembe... több»

Lóri Ádámcsik   2022. 09. 03.

Olyan semmilyen

A korábbi részhez képest még a kanyarban sincsen. Kusza, buta, gagyi történet. Csak még egy bőrt le akartak húzni róla. Felesleges volt elkészíteni.

Ronin   2022. 08. 19.

Ebben a filmben tényleg semmi jó nem volt. A karakterek motivációinak semmi értelme nem volt, a párbeszédek pedig nevetségesek voltak. Az elsőt imádtuk, de ez egy olyan folytatás/prequel volt, amit a jelenlegi formájában nem lett volna szabad megcsinálni.

Lucky04   2022. 09. 08.

Az alapfilm nem volt túl látványos, túl pörgős, a fordulat viszont nagyon felhozta. Ez az előzményfilm eseménydúsabb és még csavart is tartogat.

A film összbevétele 103 651 dollár volt (imdb.com).

A film felvételeit 2020. október 26-án kezdték meg és 2020. december 11-el fejezték be.

(Kóborló )

A filmbéli Esther-t alakító színésznő (Isabelle Fuhrman) arcvonásait, pár jelenet erejéig digitális utómunkálatok során öregítették.

(Kóborló )

A filmben ismét Isabelle Fuhrman alakítja Esthert, smink mellett azonban CGI-technológiával fiatalították meg őt.

(csd)

A 2009-ben megjelent Az árva című film folytatása.

(csd)