Az üres ember (2020)

The Empty Man

Lóri Ádámcsik Nézhetetlen  2021. 11. 21.

Kusza

Érdekesen indul, de annyira elnyújtják és bonyolítják, hogy egy nagy katyvasz lesz belőle.

7ETEDIK   2021. 08. 15.

Jól kezdődik, van egy kis Evil Dead feelingje, aztán néhány paráztató jeleneten kívül unalmas vergődés. Bevallom, annyira untam, hogy a végéig sem jutottam el...

Eastern79   2021. 10. 11.

Metafizika és horror

Meglehetősen érdekes a metafizikai vonal, több spirituális tanítás is visszaköszön az üres ember legendájában, azonban a film végi csavar bár némiképp magyarázattal szolgál, mégis újabb kérdéseket generál. Hangulatos, ijesztő és egyben kusza pszichohorror.

Ildikó Bacskai   2021. 09. 19.

A film képi világa skandináv képvilágot idéző hideg és szürke elemeket váltakoztat. Nem tipikus horrornak mondanám ezt a filmet. Megjelenik egy csokor gagyi horrorfilmes elem és egy csokor – akár komolynak is mondható – okkultista elem, ezeknek a káo... több»

Caravaggio1978 Nézhetetlen  2021. 05. 09.

Aki a bemutatót megnézte, szerintem érje be ennyivel

Egy jó trailerrel végül is el lehet adni valamennyire egy mozit... Utána úgysem ül be még egyszer soha senki megnézni. Nem jöttem rá ennek a filmnek sem a mondanivalójára, vagy egyáltalán arra, hogy mi vezette a rendezőt, hogy megalkossa ezt a semmiről sem szóló kis filmet. A szereplőknek biztos jó kis poén volt ilyen tájon forgatni, de ebben ki is merült szerintem a művészet. Akcióra, izgalmakra ne nagyon számítson senki, egy-két talán horrorisztikusra sikeredett cselekmény pedig nem elegendő ahhoz, hogy horrorfilmnek nevezzünk egy mozit. Ez nagyon kevés.

UmpaLumpa   2021. 02. 19.

Nagyon jól kezdődött, de aztán... Vontatott és unalmas borzalom lett belőle. Kösz, ezért kár volt.

Valenhun   2020. 12. 25.

Teljesen azt hittem, hogy valami olyasmit fogok látni, mint a Candyman, vagy legalábbis valami nagyon hasonlót, ehhez képest sajnos elég nagy csalódás lett. Legfeljebb is csak kihagyható közepes.

A film egy képregényen alapul, egész pontosan a Boom! Studios kiadásában megjelent The Empty Man, Cullen Bunn és Vanesa R. Del Rey írásában.

(jakedave)