Philadelphia - Az érinthetetlen

Philadelphia

2024.01.01 Majorkas

Rendkívül szomorú

Az egyik legszomorúbb film.

2019.11.06 Artemisia

Kultikus kalauz Amerika konzervatív rétegéhez

Kultikus alkotás, az biztos, egyúttal hiánypótló is, mert olyan témákat feszeget, amelyek nagyrészt tabunak számítanak; megjelenése idején, 1993-ban pedig szokatlanul úttörő, tabudöntögető filmnek számított. Számomra a film legértékesebb sajátossá... Teljes kritika

2018.12.07 mamiéstöti2

Nagyon szívbemarkoló, érzelmileg abszolút kimerítő és az ember szinte már kényelmetlenül érzi magát a látottak alapján.

2022.05.23 JRD

Megindító, szívet facsaró alakítás, és egy akkoriban eléggé tabunak számító téma. Mindenképp érdemes a figyelemre, a többszöri megnézésre is. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2019.03.09 Puncs

Nem rossz ez a film, de azért Tom Hanks legjobbja szerintem a Forest Gump, az Oscart viszont megérdemelte érte. A film kicsit szájbarágós. A filmzene nagyon sokat dobott rajta. Személy szerint nekem az tetszett a legjobban amikor az ügyvéd szembesül ... Több

2021.02.19 elekm90

Nagyon jól esett a lelkemnek ezt a két színészt együtt látni egy filmben, mindketten kiválóak voltak. Egy jó és fontos történetet mesél el, tele hatásos jelenettel (személyes kedvencem a "tükrös" jelenet a bíróságon). Amivel egy kicsit gondom volt, hogy néhol már inkább hatásvadász volt, mintsem hatásos.

Nagyon tetszett, bár nekem az ilyen filmek csak egyszer nézősek. A két színész, Washington és Hanks kiválóan szórakoztatnak minket. Egy szelet az álságos Amerikából, bele a képünkbe. Mély és megható...

2017.07.11 Deku

Nagyszerű volt a film, vérbeli dráma. Bár számomra jobban tetszett sokkal Denzel Washington szereplése mint Tom Hanks-é de ez aprócska hiba. A történet viszont nagyon komoly.

2020.06.07 drg0602

Nagyon rég láttam ezt a filmet. Jó színészi teljesítmények vannak benne. És nagyon komoly témát feszegett. Rendező is oda tette magát. Kicsit lassú, de minden tekintetben Tom Hanks egyik legjobb filmje. Denzel Washington színészi teljesítménye előtt is le a kalappal. 10/10

2016.12.31 trixxy

Személy szerint lehangolónak és nyomasztónak tartom a filmet, viszont el kell ismerni, hogy Tom Hanksnek óriási bátorság kellett, hogy ezt a szerepet elvállalja. Zseniálisan játszanak, remek film.

2017.03.11 NorbiP

A két főszereplő nagyon jól játszik, és a film tartalma is nagyon jó. A film utolsó jelenete könnyfakasztó, és ez egy nagyon szemét húzás volt a készítőktől.

2018.07.06 oneminute

Film a másságról, az elfogadásról, az el nem fogadásról, a betegségről, szeretetről, a meg nem értésről, a bélyegekről. Szeretem Tom Hanks munkásságát. Zseniális karaktere van.

2017.05.29 Zoer8993

Ennél a filmnél érvényesül az, hogy ami a szívén az a száján. Ez a film pont olyan ami nem kertel egy percig sem és bár maga a történet szomorú nekem mégis nagyon tetszett.

2015.11.18 [email protected]

Életszerű, erős dráma megfogó cselekménnyel. Összetett, nem sablonos film. Akár többször is érdemes megnézni. Van mondanivalója, érdemes figyelni a részletekre.