mamiéstöti2   2018. 12. 07.

Nagyon szívbemarkoló, érzelmileg abszolút kimerítő és az ember szinte már kényelmetlenül érzi magát a látottak alapján.

Puncs   2019. 03. 09.

Nem rossz ez a film, de azért Tom Hanks legjobbja szerintem a Forest Gump, az Oscart viszont megérdemelte érte. A film kicsit szájbarágós. A filmzene nagyon sokat dobott rajta. Személy szerint nekem az tetszett a legjobban amikor az ügyvéd szembesül vele, hogy hogy bánnak egy AIDS-essel. Rádöbben, hogy a színes bőrűek is hasonló bántak nemrég. Nem véletlen, hogy egy színes bőrű lett az ügyvédje. Jobban megérti a kiközösítést. Érdemes megnézni, de hosszú bírósági jelenetek nem egy kicsit vontatottak.

Deku   2017. 07. 11.

Nagyszerű volt a film, vérbeli dráma. Bár számomra jobban tetszett sokkal Denzel Washington szereplése mint Tom Hanks-é de ez aprócska hiba. A történet viszont nagyon komoly.

sabnock666   2019. 01. 26.

Nagyon tetszett,bár nekem az ilyen filmek csak egyszer nézősek....A két színész,Washington és Hanks kíválóan szórakoztatnak minket....Egy szelet az álságos amerikából bele a képünkbe.Mély és megható...

NorbiP   2017. 03. 11.

A két főszereplő nagyon jól játszik, és a film tartalma is nagyon jó. A film utolsó jelenete könnyfakasztó, és ez egy nagyon szemét húzás volt a készítőktől.

1993-ban a 9. legtöbb bevételt hozó film volt.

A homofób ügyvéd szerepét eredetileg Bill Murraynek vagy Robin Williamsnak szánták. Ám a rendező, Jonathan Demme nagyon megörült annak, hogy Denzel Washington érdeklődik a szerep iránt, ugyanis már évek óta szeretett volna vele együtt dolgozni.

(ArpiHajdu és Réci )

Tom Hanks filmben nyújtott alakításáért megkapta az MTV Movie Award legjobb férfi főszereplőnek járó díját.