Pinokkió

Guillermo del Toro's Pinocchio

2024.03.18 Kapszaicin

Mikor megláttam anno az előzetest, tudtam, hogy ezt a Guillermo del Toro feldolgozást nem szabad kihagyni. Mindig bátor, ám merész cselekedetnek tartom, amikor egy mesét úgy sikerül megalkotni, hogy az a felnőtteknek is maradandó élményt nyújtson. Je... Több

2022.12.22 Artemisia

a nap véleménye

Egy merész újítás

Carlo Collodi korszakalkotó mesterműve 1881-ben, folytatásokban kezdett megjelenni egy olasz lapban, és akkora sikert aratott, hogy az eredetileg 15 fejezetből álló művet Collodi még 21 fejezettel kibővítette. 1883-ban könyv formájában is megjelent, ... Teljes kritika

2022.12.13 kabel

Guillermo Del Toro mindenből tud izgalmas dolgot csinálni

A rendező stílusa és keze nyoma látszik a film minden mozzanatán. Egy teljesen új köntösbe és új meglátásba teszi bele a karaktert, amivel egy elég velős üzent jár. Hiába, csak Del Toro olyan bátor, hogy Pinokkiót egy második világháborús környezetbe helyezze. A helyszín és idő nem várt konfliktusokat kínál, és bár irritáló Disney-dalocskák vannak a filmbe, ezek nem vesznek el a filmélményből. Del Toro a mindenféle varázslényeiről híres, és bár nem vártam, de ez a film rengeteg ilyen karaktert tartalmaz, akik hihetetlen szépen lettek életre keltve. Az animáció lenyűgöző, csakúgy, mint minden szereplő és helyszín berendezése és világítása. A film egyetlen negatívuma a kicsit sekélyes történet. Bár a narratíva a körül forog, hogy mikor milyen parancsnak kell vagy szabad engedelmeskedni, a tényleges történet sajnos nagyon gyerekes és egyoldalú, annak ellenére, hogy a téma, amit boncolgat, hihetetlen komplex. A film náci kiskatonák szabad akaratát állítja párhuzamba Pinokkió szabad akaratával, vagyis annak hiányával. Az utolsó dolog volt, amire egy ilyen filmben számítottam, de mégis milyen izgalmas, hogy belekerült. Robert Zemeckis meg szégyellje magát, mert ebben az évben egy másik Pinokkió film is készült az ő rendezésében, ami borzasztó volt.

2023.12.28 Török389133

Fantasztikus a látvány, és nagyon jó a feldolgozás, bár a közepe egy kicsit unalmasabb lett, de mindenképp érdemes megnézni.

2022.12.10 RigbyTheMad

Tökéletes

Minden szempontból egy kiváló film volt. Vicces, érzelmes, és a karakterek és a hangok is szimpatikusak voltak. Nem mindig a név számít, mint mondjuk a hányadék Tom Hanks-féle Pinokkióban.

2022.12.09 DóRi

Egy klasszikus történet gyönyörű újraértelmezése. Guilerrmo egy régi történet segítségével alkotott valami újat és meghatót. Így kellene remake-t csinálni, ha már az a divat.

2022.12.05 DReyy10

Sötétséget is tartalmazó, elgondolkodtató tündérmese. Csak ajánlani tudom, nekem nagyon tetszett, igazi remekmű.