Post Mortem

Post Mortem

A film 46 726 306 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 31 939 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film a svájci Bruggban rendezett Brugggore Horrorfilm Fesztiválon elnyerte a közönségdíjat. Szerző: hp

A film 10 díjat nyert a világ egyik legnevesebb horror, sci-fi, akció és kultfilmfesztiválján, a 15. Toronto After Dark Filmfesztiválon.Szerző: hp

Magyarország nevezte a filmet a 94. Oscar-gálára „nemzetközi film” kategóriában.Szerző: csd

A kísértetek mozgásait Egon Schiele rajzai inspirálták.Szerző: csd

Bár a film a marketingje alapján az első magyar horrorfilm, valójában már készültek korábban is magyar horrorfilmek (Defekt, Kárhozat, Hasfalmetszők...), még ha ezek kevésbé ismertek is.Szerző: F79

A filmet 2021. október 28-án tervezik bemutatni a hazai mozikban.Szerző: F79

A film 2021-ben a svájci Neuchâtel International Fantastic Film Festival (NIFFF) versenyprogramjába, a Nemzetközi filmek versenyébe is bekerült.Szerző: F79

A 2021. június 23–26. között megrendezett Magyar Mozgókép Fesztiválon Nagy András a "Legjobb operatőr", Király István a "Legjobb vágás", Hujber Balázs a "Legjobb díszlet", Hámori Dániel pedig a "Legjobb maszk" díját érdemelte ki.Szerző: F79

A 2021.06.04–2021.06.12. között Spanyolországban tartott Sombra, Festival De CINE Fantástico Europeo De Murcia fesztiválon Bergendy Péter rendező a "Legjobb film", Zánkay Piros forgatókönyv író a "Legjobb forgatókönyv", Nagy András a "Legjobb operatőr" és Klem Viktor a "Legjobb színész" díját nyerte el a Post Mortem című filmmel.Szerző: F79

Az Anna szerepét játszó Hais Fruzsina az Oscar-díjas "Mindenki" című film főszereplőjének, Hais Dorottyának a húga.Szerző: F79

A film a 41. Fantasporto Filmfesztiválon elnyerte a legjobb forgatókönyv és a legjobb rendezés díját. Szerző: hp

Bergendy Péter horrorfilmje, a Post Mortem a kísértetfilm műfaj kitűnő újragondolásáért és a spanyolnátha járvány idejének tökéletes megidézéséért különdíjat, továbbá a nagy presztízsű Méliés zsűri elismerő oklevelét is elnyerte a 20. Trieste Science+Fiction filmfesztiválon.Szerző: hp

A film a San Sebastian Horror and Fantasy Festival, az olasz Trieste Science+Fiction Festival, valamint a Málaga International Week of Fantastic Cinema versenyprogramjába is bekerült. Szerző: hp