Cenzúrázatlanul: Háború másképp

Cenzúrázatlanul: Háború másképp

Redacted

Brian De Palma (A sebhelyesarcú, Aki legyőzte Al Caponét, Mission: Impossible, Carrie) valódi események ihlette háborús montázsfilmje egy kis csapat amerikai katona köré összpontosul, akik egy iraki ellenőrzőponton állomásoznak. A film különböző szemszögekből mutatja be a katonák, a média és a helyi lakosok helyzetét rávilágítva arra, hogy az egyes csoportokra milyen hatással van az aktuális konfliktus és az egymás közötti viszálykodás.

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier (HU): 2009.09.09.

2023.10.30 Ahoj poplacsek

10/10, nem könnyű

Azt a szentségit, ez egy nagyon kemény film. Dokumentumfilmes, pontosabban a katonák által felvett amatőr videós stílusban láthatunk egy iraki amerikai ellenőrzőpontot, annak a mindennapjait, az ott szolgáló katonákat és egy általuk elkövetett elég gusztustalan bűncselekményt. Látjuk a katonák önfelmentését, a helyi lakosság reakcióit, az amerikai hadsereg belső nyomozását (nem törvényszéki műfajú a film, ezen egyáltalán nincs hangsúly, de azt látjuk, hogy az ügy elkenése a fő szempont). Ez nem dokumentumfilm, de nagyon életszerű elképzelni, hogy sok esetben így ment arrafelé a demokráciaexport. Erős gyomor szükséges a filmhez. Brian De Palma jól pofán vágja a nézőt.

2015.10.28 cody0507

Valahogy nem vette be a gyomrom ezt a didaktikus történetet. Az egész persze kegyetlen és realisztikus, de valahogy túlságosan egy síkon mozog az egész. Nincsenek szempontok, nincs motiváció, ami szerintem elengedhetetlen lenne egy ilyen filmnél.

A film összbevétele 65 388 dollár volt (imdb.com).