Rimini

Két osztrák testvér újra találkozik édesanyjuk halála után, majd mindketten visszatérnek a saját kis világukba: egyikük Romániába költözik, hogy folytassa új életét, míg a másikuk Riminibe utazik, hogy régi álmait kövesse. Előbb-utóbb azonban a múlt bekopogtat az ajtajukon.

A pince és a… Több

Ország: Ausztria, Németország, Franciaország
Premier (HU): 2022.07.14. | HBO Max (2023.05.05.)
Forgalmazó: Vertigo

2024.01.08 Fikatours_blogger

Egy ellenvélemény

Ulrich Seidl dokumentumfilm helyett ezúttal játékfilmmel sokkolta a nézőket. Csakhogy egy jó játékfilmhez – az én ízlésem szerint – kreatív történet is dukál, ami ebből az alkotásból hiányzott. Mindössze egy halovány karakterfejlődést tapasztalhatunk, hogy a léha életet élő, tehetetlen apját is lenyúló, lecsúszott énekesnek is van szíve, amikor a korábban elhanyagolt lányáról gondoskodni szeretne. Oké, mondhatjuk, hogy ez művészfilm, és nem célja a szórakoztatás, de az, hogy a film felében egy fókabőrbe öltözött fickó grasszál a ködös, téli tengerparton, nem gondolnám művészetnek.

2023.05.20 Ahoj poplacsek

Feszengve nézős

Végig közel voltam hozzá, hogy leállítsam, de aztán csak végigment. Készüljetek gyakori kínos érzésre a film megtekintése közben. Mindennek ellenére azt kell mondanom, hogy jó volt. Még utána fogok olvasni kicsit, hogy másoknak mi jött le belőle, úgy látszik, ez az a film, amin utána még muszáj agyalni.

2022.07.16 JamesBont

Nem kénnyen emészthető darab, szerintem nagyon meg "kell dolgozni" a filmélményért, de szerintem pont ettől lesz annyira maradandó a Rimini.

2022.07.15 Kolci_23

Hát, nálam ez volt az év mozifilmje, nehezen tudom elképzelni, hogy az év hátralévő részében még kapunk valamilyen hasonló kaliberű alkotást. Mindenképp érdemes rá beülni.

A forgatás a legendás filmrendező, Federico Fellini szülővárosában zajlott.Szerző: csd

A film rendezője Ulrich Seidl korábban számos rangos elismerésben részesült szerzői és dokumentumfilmet készített már.Szerző: csd

A Rimini világpremierjére a Berlini Nemzetközi Filmfesztivál versenyprogramjában került sor.Szerző: csd

(2022. 07. 20.)
A SZOMORÚSÁG VÁROSA
A Rimini premierje idén a berlini filmfesztiválon volt. Díjat nem nyert, nem is csoda, hiszen amiről beszél, az nem kellemes, nézni pedig minden, csak nem kényelmes. Ennek ellenére a bormámoros nevetésből nihilbe, majd lassú halálba forduló film fontos élmény. Nem az fajta, amire jó visszagondolni, de kétségkívül hatásos. Több

(2022. 07. 20.)
A felszín alatt rejtőzik az igazi ember – Ulrich Seidl immár nem először szembesít minket azzal az egyedi képességével, hogy a saját gyarlóságunkat tálalja nekünk ezüsttálcán. Több

(2022. 08. 14.)
A nihilizmus esztétikuma
Ulrich Seidl a Paradicsom-trilógia után kilenc évvel tért vissza, hogy olyan perspektívából közelítse meg az üdülővárosok világát, melyről nem mesélnek a pozitívumokat harsogó prospektusok. Több