Ronin

Ronin - így hívták a középkori japánban azokat a szamurájokat, akik elárultak urukat, és szent esküjük ellenére szembefordultak vele. Franciaországban, Párizs egy eldugott kocsmájában hat egykori titkosügynök gyűlik össze, hogy megkapják életük legveszélyesebb megbízatását. Ezúttal nem a… Több

Forgatókönyvíró: J.D. Zeik, David Mamet
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Franciaország
Premier (HU): 1999.01.14.

2024.02.24 Schumy1

Telitalálat a javából. Olyan akciófilm olyan szereplőkkel, ami igen kevés, vagy egyáltalán nincs.

2015.05.05 ZeroHero

Az egyik film ami nekem örök kedvenc, megunhatatlan! Ebben a filmben még volt valami ami sok mai akciófilmből hiányzik! 10/10

2019.06.20 indingo

Ez egy olyan film aminek minden pillanatát figyelni kell, mert ha nem tesszük nem érthetjük mi is történik és ki kivel van és ne feledjük mindez egy táskáért, amiben vajon mi is lehet.

Reno,De Niro....zsenik. Na ők azok, akik egy rosszabb filmet is fel tudnak javítani...de!!! Ez nem rossz film, ez egy szuper akciófilm, ami odabilincseli a fotelhez a nézőt, és persze nem hagyja elaludni....Izgalmas, és pörgős!!!

2019.03.04 harnas1207

Régen nagyon szerettem ezt a filmet. Erős szereplőgárda, izgalmas sztori, igazi akciófilm. Azóta többször megnéztem, és úgy érzem kicsit túlértékeltem. Mindenesetre bőven megüti az egyszer nézhető filmek kategóriáját.

A filmben három olyan színész szerepel, akik azelőtt James Bond - filmekben játszottak főgonoszt: Michael Londsdale a Holdkeltében, Sean Bean az Aranyszemben, Jonathan Pryce pedig A Holnap markában alakította a 007-es ellenfelét.Szerző: Menyét Ibolya

Katharina Witt olimpiai bajnok műkorcsolyázó alakítja az orosz műkorcsolyázót a filmben.Szerző: Menyét Ibolya

Manapság japánban a "ronin" nevet gúnynévként használják olyan fiatalokra, akik nem jutottak be az egyetemre.Szerző: kázsé

Mintegy 300 kaszkadőrt alkalmaztak sofőrként.Szerző: kázsé

(2016. 07. 10.)
Nem világmegváltó darab, de tökéletes választás, ha egy agyas akciómozit szeretnénk látni, amelyen gondolkodni is lehet, nem csak beájulni az übercool autós üldözéseken. Kár lenne kihagyni az életünkből! 8/10 Több