Keresés

Searching

A film összbevétele 75 462 037 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 25 735 527 forintot termelt. A hazai mozik összesen 29 578 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Minden általunk látott alkalmazás vizuálisan pontosnak számít abban az évben, amelyben látjuk. Szerző: jfruzsi97

– Általában az írópárosok azt mondják, hogy együtt írnak, de nálunk ez másképp van – nyilatkozta a Keresés író/rendezője, Aneesh Chaganty. – Mi egymás ellen írunk. Folyton vitatkozunk és érvelünk, minden fordulatban, ötletben a logikát keressük. Vagyis megpróbáljuk bebizonyítani, hogy miért rossz, amit a másik kitalált. Így minden leírt mondat, fordulat sok próbát áll ki azért, hogy benn maradhasson a történetben. Ha valaki hallgatózna, miközben együtt gondolkodunk, azt hihetné, hogy ősellenségek vagyunk, és valószínűleg mindjárt kést rántunk. Pedig dolgozunk. És szerintünk így jönnek a jó megoldások… (Intercom)Szerző: hp

– Ez a film oda merészkedik, ahova még senki – mondta erről a filmbeli detektívet alakító Debra Messing,. – Amikor elvállaltam a szerepet, fogalmam sem volt róla, hogy sikerülhet-e, amit Aneesék kitaláltak. Igazából nem is érdekelt: egyszerűen jó érzés volt, hogy olyasmit csinálunk, amit más még nem. Az már csak a hab a tortán, hogy a Sundance-en megőrültek tőle az emberek. Nagy siker volt: úgy tűnik, sikerült hatásosan elmondani a sztorit. (Intercom)Szerző: hp

A teljes filmet 13 nap alatt forgatták, azonban az előkészületek, a vágás és az animációk együtt két évet vettek igénybe. Szerző: hp

A teljes film az okoseszközök kijelzőjén játszódik, hasonlóan a 2014-es Unfriended című horrorhoz. Utóbbi film cselekményének főszereplője Laura Barns volt, akinek a neve feltűnik a Keresés első, Facebookos jelenetében. Szerző: hp

A hivatalos forgatás megkezdése előtt Aneesh Chaganty és a producer Sev Ohanian felbérelt néhány vágót, hogy elkészítsék a film nyers változatát, melyben Chagnaty alakította az összes karaktert. Az egy óra negyven perces anyagot végül megmutatták a színészeknek és a stáb további tagjainak, hogy pontosabb elképzelésük legyen a rendező koncepciójáról. Szerző: hp

A fiatal színésznő, Michelle La színésznői bemutatkozása. Szerző: hp

A Keresés Aneesh Chaganty rendező első egészestés filmje.Szerző: hp

A teljes filmet az okostelefonok illetve a kamerás kijelzők "szemszögéből" forgatták.Szerző: hp

A Keresés világpremierje 2018. január 21-én volt a Sundance Filmfesztiválon. A Sony Pictures röviddel ezután csapott le a forgalmazási jogokra. Szerző: hp

A film nagyszerű kritikai fogadtatásban részesült. A RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon jelenleg is 91 százalékon áll 145 szemlézett cikket követően. Szerző: hp