Keresés

Searching

2024.03.27 tmotm

Nincs

Valójában nem terveztem ehhez a filmhez véleményt írni, mert simán jó volt. Nem kimagaslóan, de jó, az a legalább egyszer érdemes megnézni, szóval ajánlom. Viszont nagyon zavart, hogy eggyel több értékelésem van, mint véleményem, szóval tessék.

2018.09.27 Annuska

a nap véleménye

Már hónapokkal ezelőtt láttam az előzetesét, ami felkeltette a figyelmemet. Alig vártam, hogy végre kis hazánkba is eljusson a film. Már egy hónappal ezelőttre ki volt tűzve a magyar premier, amit aztán eltoltak. Gondoltam egy jó filmre megvárakozta... Több

2018.10.19 ArpiHajdu és Réci

Feszültségteremtésből jeles

Szinte minden kritika, amit olvastam azzal kezdi, hogy a Keresés nem találta fel a spanyolviaszt azzal, hogy különböző online felületeken keresztül mesél el egy történetet, mert már volt ez a film, meg az a film, és ez meg az azért sokkal jobb, mert…... Teljes kritika

2019.01.23 Laca//Ho/rr/oR//

Laptop szeme!

Nagyon vártam, hogy megnézhessem a filmet és tudtam mire számítsak a tekintetben, hogy teljes más szögből mutatják majd be nekünk. Bár nehezen azonosultam ezzel a szöggel, hogy a laptop webkameráján, az illető telefonján vagy éppen a "'hírekből" látom a filmet, de személy szerint meglehetett szokni és még ötletnek sem volt rossz. Maga a műfaj, a thriller dráma, amit Aneesh Chaganty remekül kivitelezett, mivel rendkívül ötletes szomorú és jó pár csavarral körítve alkotta meg ezt a filmet John Cho főszereplésével. Remek játékot mutatott a főszereplő szerintem, mivel a karaktere nem elég, hogy éppen túl volt egy órási "érvágáson", ezt követte a lánya elvesztése, amihez nem éppen kapott egy támogató segítséget. Nem tudta egy idő után kiben bízzon, amit rendkívül jól vitt a film egyik mellékszereplőn túl a másikig. A lényege pedig maga a keresés, amikor a laptop szemszögéből láthattuk, hogyan lehet segítségünkre az adott készülékünk és miként lehet kihasználni egy oldalak, mint például a facebook, tweet, messenger vagy egy társkereső. Ez szerintem zseniális volt, ahogyan egyik után a másikig kutatott és használta ki az előnyeit egyes oldalaknak. A végén meg a csavar amit nem szeretnék leírni, mert erős spoiler veszély lenne, hát meglepett, mert már nem tudtam mi az igazság a lánya eltűnése körül. Csak ajánlani tudom.

Érdekes, újszerű, és szerintem izgalmas. Nem azt mondom, hogy óriási kedvenc lesz, de a palettát szélesíti, és alapvetően nem sikerült rosszul. Érdemes megnézni.

2018.09.29 indingo

Összességében nem volt rossz a története, de valahogy nekem hiányzott még valami és sok közhely is szorult a filmbe.

2019.02.03 Yosihiro

Keresem

Hát én "KERESEM" a szavakat is hogy eljusson a film a négy csillagig , ded biztosan nem fog. A történet nem rossz ugyan de de van benne valami lapos unalmas szál amit az egész film alatt éreztem. Ez a laptop kamerás képek igen is zavaró tényezö. Nem lehet úgy átérezni a filmet mintha egy adott szituációnál többkamerás felvétel készülne. Nekem csalódás a film többet vértam töle. A témája is igen bizarr, hogy egy család életét a laptopon és fájlokban, képekben és videókban látjuk majd egy drámai fordulatttal az édesanya meghal és jön egy újabb rémisztö dolog eltünik az apuka lánya. Majd kiderül, hogy a nyomozó hölgy fia volt aki "eltüntette" a lányt de a vége happy end ! Szóval nagyon röviden így tudom összefoglalni az egészet. Nem találtam meg benne azt a határozottségot a filmben ami vagy a drámára vagy a krimire összpontosítana. Mindenböl kap az ember egy impulzust mint amikor ülünk a számítógép elött és találunk jó dolgokra és rosszakra. Ebben a mai korszakban valakit megtalálni keresni lehet nagyon egyszerüen és sehogyansem. Összeségében egy nézhetö film talán felkavaró drámai is de a négy csillagot nem érdemli meg. A színészek sem emelnek a filmen a látvány és hang talán az ami elérné a négy csillagot. Üdv, Yosi

2018.09.21 Berto49

Ezt a filmet választottam a nyert mozijegy utalvánnyal, ezúton köszönöm! Nem jósolok nagy közönségsikert ennek a rendhagyó filmnek. Miért? Tegnap, a zalaegerszegi bemutató napján a Cinema City egyik termében abban az egyedülálló élményben volt részem... Több

2020.02.22 elekm90

Feszült thriller egy apáról, aki eltűnt lánya után kutat. Érdekessége, hogy minden egyes jelenetét valamilyen eszköz felvételén keresztül láthatunk (pl. laptop webkamerája, biztonsági kamera, televízió). Szerencsére ez a kreatív megoldás egyáltalán n... Több

2019.09.22 Ms. Akárki

Kifejezetten kellemes kikapcsolódás volt. Izgalmas volt végigkövetni, hogy számára ismeretlen online felületeken keresztül hogyan próbálja az apa megtalálni a lányát. John Cho tökéletes választás volt. Miatta is olyan izgalmas és pörgős ez a film.

2019.03.15 Norbert93

Imádom az igényes és elmés minimalista filmeket! De ez több annál! Lebilincselő nyomozati cselekmény! Az, hogy gyakorlatilag az egész film kamerák felvételén, képernyőkön vagy monitoron játszódik, pedig egyediséget kölcsönöz ennek az amúgy is kiemelkedő kriminek.

2020.08.21 Klauka89

Meglepően jó

Szkeptikusan álltam neki, nem is tudom, miért. Barátnőm ajánlotta, de fel is készített, hogy az első 30 perc unalmas és vontatott lesz. Nekem egyáltalán nem volt az. Fenntartotta az érdeklődésem, volt benne nem egy csavar, amin meglepődtem. Szóval hozta a kellő hatást, a tévé elé szegezett, és rendkívüli módon mutatták ezt be, monitoron, telefonon és kamerán keresztül. Nagyon ajánlom.

2020.02.07 Szilonka

Ahogy haladt előre a történet, és kaptunk egyre több infót, vált egyre izgalmasabbá a film. Különleges a nézőpont, amelyből a sztorit tálalja.

2019.01.05 Bazzzsi

John Chot már régebb óta nagyon kedvelem, örülök hogy végre egy mozifilmben is főszerepet kapott. A története izgalmas és jól csavarja a szálakat.