Seraphim Falls - A múlt szökevénye

Seraphim Falls - A múlt szökevénye

Seraphim Falls

Az amerikai polgárháború idején játszódó történet során öt ember üldöz egy hatodikat, keresztül Amerikán. Carver ezredes mindenáron el akarja kapni a menekülő Gideont, aki sebesülten menekül üldözői elől. Vajon mi az oka ennek a kérlelhetetlen bosszúvágynak? Miért nem sajnál sem időt, sem pénzt Carver ezredes, hogy végre kézre kerítse Gideont? Mi történt Seraphim Fallsnál?

Premier (HU): 2007.06.05.
Ed Lauter
Anjelica Huston

2023.01.03 Erik Csok

Neeson és Brosnan macska-egér játéka a vadnyugaton!

Idén az első film, amit megnéztem. Hogy megérte-e? Hát, azon már lehet gondolkodni. Elsősorban Liam Neeson miatt néztem meg, mert ez a film érdekelt, és én elég sokat vártam tőle. Ehhez képest kicsit csalódás. Nem rossz, de valahogy olyan semmilyen. Vannak jó jelenetek benne, és Neeson és Brosnan is nagyot alakítanak. A sztori ugyanakkor nem nagy szám, de itt például nem is kellet más történet. A filmben van egy egészen szomorú jelenet (aki látta, biztos tudja, miről beszélek), na ott tényleg, abban a pár másodpercben nagyon a hatása alá kerültem. Helyenként elég lassú film, legalábbis számomra, és ne egy akció-westernre készüljön az ember. Szóval mondom, nem rossz film, de nem ez lesz a kedvencem Liam Neesontól. Viszont 4 csillagot megér a számomra.

2015.10.20 Remes982

Neeson és Brosnan alakításán kívül én más sajnos nem igazán tudok kiemelni a filmből. Nem rossz alkotás, de nálam ezt a kategóriát nem lépte át. Egy unalmas délutánon meg lehet nézni.

2017.06.10 nándi99

Elég magasra tettem a lecet ennél a filmnél, talán túlságosan is, mert sajnos közel sem volt annyira érdekfeszítő, mint azt vártam volna. Oké, ettől függetlenül szerintem egyszer simán meg lehet nézni, de én pl. nem hiszem, hogy még egyszer szeretném... Több

A film összbevétele 778 011 dollár volt (imdb.com).

A forgatás 45 napig tartott Arizonában, Új-Mexikóban, Oregonban és Kaliforniában. Szerző: dulkap

Richard Gere játszotta volna Gideon-t, de három héttel a forgatás előtt lemondta A falka (2007) kedvéért. Ezután ajánlották fel a szerepet Pierce Brosnan-nek, aki azonnal elvállalta. Szerző: dulkap

Liam Neeson és Pierce Brosnan is írek, akik amerikaikat játszanak. Xander Berkeley pedig amerikai, aki ír karaktert alakít. Szerző: dulkap

Liam Neeson és Pierce Brosnan is azt nyilatkozta, hogy életük legjobb szórakozása volt ez a forgatás, mióta gyerekkoruk óta bolondjai voltak a westernnek. Szerző: dulkap