Azt mondta

She Said

2023.11.14 HungarianVoice

„Ha ez megtörténhet hollywoodi színésznőkkel, kivel történik még meg?” A „She Said” (2022) egy jelentős film, hihetetlen szereplőgárdával, Harvey Weinstein évtizedes (sokszor szexuális eredetű) visszaéléseit kidomborítva a fókuszában. Szomorú, hogy s... Több

2022.11.16 erahurka

Mondhatta volna jobban

Sajnos (?) a cikk születésének története korántsem olyan érdekes, mint a botrány vagy az azóta is tartó mozgalom, amiket kirobbantott. Próbálnak feszültséget csiholni ilyenekkel, hogy vegyétek úgy, hogy Harvey figyel titeket, meg hogy fú de kemény tárgyalófél lesz, ha szembekerültök vele, de aztán ebből semmit nem érzékelni a filmben. Ráadásul van egy időszak, amikor meglehetősen repetitívvé válik, mindig jön egy új sértett, akihez el kell menni, hogy aztán mondjon is valamit meg ne is, hogy a végére mindenféle nyilatkozatokból meg nyomokból összeálljon, mi zajlott Harvey Weinstein (nem csak szereposztó) díványán. Szóval lehetett volna egyszerűsíteni, összevonni karaktereket, de annyira nem vágom a részleteket, lehet ez már egy tömörített verzió. Nagyon tetszett viszont hogy bemutatták az oknyomozó újságírás mikéntjét és fontosságát, a megjelenés előtti egyeztetéseket stb. Meg amúgy is jó volt megismerni az egész sztorit, mert nem nagyon olvastam hosszabb dolgokat a témában. Szóval elég csalódott lennék, ha ez nyerné a legjobb film díjat a jövő évi Oscar átadón, de a téma predesztinálja a komoly esélyeket. Tisztes iparos munka pár kicsit túltolt érzelmi kitöréssel az Akadémia számára, de szólhatott volna nagyobbat.

2022.12.03 Lóri Ádámcsik

Azt mondta, hogy nem lett annyira jó, mint vártam

Nem kötött le, annak ellenére, hogy a téma érdekes és fontos. A Botrány valahogy sokkal jobban eltalált volt. Talán a szereplők jobbak voltak.

2022.11.18 Torres9

Hú, ez a film irtó erős mondanivalóval rendelkezik és azt nem is fogja vissza. Szerintem órákat lehet erről vitatkozni, és nagyon meghatározónak is gondolom. Nagyon örülök, hogy elékészült ez a film.

2022.11.17 Pető

Alighanem ez a legerősebb filmélményem az idei évben. Szerintem irtó jól el lett találva, hogyan is kell mindezt tálalni.

2023.03.24 Török389133

Ez közelebb áll a dokumentumfilmhez, mint egy rendes filmhez, úgyhogy filmként nagyon unalmas.