The Woman King – A harcos (2022)

The Woman King

barics01   2023. 02. 03.

Az utóbbi idők egyik legjobb filmje volt, Viola Davis nagyszerű alakításával. Nagyon jól hozta a megtört, nagy tiszteletben álló, karizmatikus tábornok karakterét. Az elejétől a végéig izgalmas volt, lekötött. Érdemes megnézni.

Tonyka   2023. 01. 30.

Elpazarolt lehetőség

Az IMDb 6,7 értékelése miatt döntöttem a megnézése mellett. Megtekintés után kissé kíváncsian rákerestem a királyságra. Valóban létezett, ahogy az amazonok is, java részt összeollózták a felelhető infók alapján a történetet. Meglepődtem, hogy még Nan... teljes kritika»

Frekvency Ferenc   2023. 01. 28.

Így látatlanba borítékolom, hogy a film történeteként egy oltári nagy hazugság várható, mert a dahomeyi amazonok története minden, csak nem hősi eposz. A mindenkori uralkodó hatalmát védték, akinek a legfőbb bevételi a forrása a rabszolga-kereskedele... több»

A film forgatása 2021 végén kezdődött Dél-Afrikában, de a COVID-19 járvány Omicron-változatának hulláma miatt félbeszakadt. A forgatás néhány hétre leállt, de a plusz időt a nagy csatajelenet próbálására és tökéletesítésére használták fel.

(csd)

Lupita Nyong'o-nak ajánlották fel először Izogie szerepét, amelyet végül Lashana Lynch kapott meg.

(csd)

Az agojie nagyon is valóságos alakulat volt, amely több mint egy évszázadon át létezett, és a popkultúrában is rengeteg értelmezést inspirált, a legjelentősebb talán a Dora Milaje a Fekete Párducból.

(csd)

Mivel a dahoméiak több millió rabszolgát adtak el az atlanti rabszolga-kereskedelemben (Amerikába szánt rabszolgák), ezért ma minden hatodik afroamerikai vérvonalát a dahoméiak által foglyul ejtett vagy rabszolgaságba született rabszolgákra vezethetik vissza.

(csd)

Az agojie-k mozgásának és fegyverhasználatának alapjait illetően Stevens, Daniel Hernandez kaszkadőrkoordinátorral és a csapat többi tagjával együtt a Kalira támaszkodott, egy olyan harcrendszerre, amely a Fülöp-szigetekről származik, és amely az ütő- és éles fegyverek, valamint a drámai ízületi zárak és a megragadás változatosságát hangsúlyozza.