Sliders (1995-2000)

Sliders

JRD   2022. 08. 30.

"Képzeld el, hogy párhuzamos világokba utazhatsz. Ugyanaz az év, ugyanaz a Föld, csak más dimenzió. Olyan világba, ahol az oroszok uralkodnak Amerikában. Vagy ahol álmaid megvalósulnak és szupersztár lehetsz. Vagy ahol San Francisco szigorúan őrzött... több»

indingo   2017. 12. 31.

Gyerekként imádtam ezt sorozatot. Annyira sokszínű volt. Jártak dinoszauruszok lakta vidéken, robotok uralta bolygón, volt ahol óriáspókok voltak. És mindig csak a saját világukat keresték.

Deku   2017. 08. 22.

A fantasy szerelmeseinek ez igazi csemege volt régen. Ma már inkább vicces és könnyed semmint komolyan vehető sorozat. De azt nem lehet tagadni, hogy régen szórakoztató volt.

Ildikó Bacskai   2022. 02. 19.

Sliders (1995)

Felejthetetlen, elképesztő sorozat. Maga az alapötlet is zseniális, ez pedig szuper rendezéssel egészül ki, a kornak megfelelő díszlettel, abszolút magával ragadó sorozat volt, mindig epekedve vártuk, mit hoz a következő rész.

harnas1207   2019. 02. 19.

Gyerekkorom nagy kedvence volt. Voltak lapos részek és elég ijesztőek is. Nagyon szerettem.

VvV   2018. 11. 09.

Elmondhatatlanul szerettem ezt a sorozatot. Minden részben máshol jártunk, a néző is utazott a szereplőkkel. Volt benne dráma is adaggal.

Timcsi   2019. 03. 14.

Remek sorozat volt, igazi korszakalkotó fajta.

A sorozat több utalást is tartalmaz más filmekből. Például: A betolakodó című rész a Csillagkapuból merített ihletet. Aki ismeri a Mad Max filmeket, az bizonyára észreveszi majd a Harc a vízért című epizóddal való hasonlatosságát. Az ikonikus Tremors film is megjelenik Az elveszett paradicsom című epizódban.

(JRD )

A pilot részben a professzor Lenin szobrát tévesen Nikolainak nevezi.

(JRD )

A sorozat forgatási helyszínei: Vancouver és Los Angeles.

(JRD )

Több tudományos utalás is szerepel a sorozatban. Például: Einstein-Rosen-Podolsky híd, Dreier - "gyilkos majom" elmélete, relatív időtágulás elmélete, stb.

(JRD )

A 6. és 7. évad (nem hivatalos) leírásai azonban hiába jelentek meg, azokat már nem láthatták a rajongók.