1. évad (1995) - 9 epizód
3. évad (1996) - 25 epizód
4. évad (1998) - 22 epizód
5. évad (1999) - 18 epizód
Jerry O'Connell

A Sliders című tévésorozat a párhuzamos világokba történő utazás témája köré épül. Quinn Mallory, az egyetem Fizika Tanszékének hallgatója otthon kísérleteket folytat a párhuzamos idősíkokkal kapcsolatban, s megépít egy szerkezetet, mely egy véletlen folytán működésbe lép. A… Több

Premier (HU): 1997.10.27.

2022.08.30 JRD

"Képzeld el, hogy párhuzamos világokba utazhatsz. Ugyanaz az év, ugyanaz a Föld, csak más dimenzió. Olyan világba, ahol az oroszok uralkodnak Amerikában. Vagy ahol álmaid megvalósulnak és szupersztár lehetsz. Vagy ahol San Francisco szigorúan őrzött... Több

2017.12.31 indingo

Gyerekként imádtam ezt sorozatot. Annyira sokszínű volt. Jártak dinoszauruszok lakta vidéken, robotok uralta bolygón, volt ahol óriáspókok voltak. És mindig csak a saját világukat keresték.

2017.08.22 Deku

A fantasy szerelmeseinek ez igazi csemege volt régen. Ma már inkább vicces és könnyed semmint komolyan vehető sorozat. De azt nem lehet tagadni, hogy régen szórakoztató volt.

2022.02.19 Ildikó Bacskai

Sliders (1995)

Felejthetetlen, elképesztő sorozat. Maga az alapötlet is zseniális, ez pedig szuper rendezéssel egészül ki, a kornak megfelelő díszlettel, abszolút magával ragadó sorozat volt, mindig epekedve vártuk, mit hoz a következő rész.

2019.02.19 harnas1207

Gyerekkorom nagy kedvence volt. Voltak lapos részek és elég ijesztőek is. Nagyon szerettem.

A sorozat több utalást is tartalmaz más filmekből. Például: A betolakodó című rész a Csillagkapuból merített ihletet. Aki ismeri a Mad Max filmeket, az bizonyára észreveszi majd a Harc a vízért című epizóddal való hasonlatosságát. Az ikonikus Tremors film is megjelenik Az elveszett paradicsom című epizódban.Szerző: JRD

A pilot részben a professzor Lenin szobrát tévesen Nikolainak nevezi.Szerző: JRD

A sorozat forgatási helyszínei: Vancouver és Los Angeles.Szerző: JRD

Több tudományos utalás is szerepel a sorozatban. Például: Einstein-Rosen-Podolsky híd, Dreier - "gyilkos majom" elmélete, relatív időtágulás elmélete, stb.Szerző: JRD

A 6. és 7. évad (nem hivatalos) leírásai azonban hiába jelentek meg, azokat már nem láthatták a rajongók.Szerző: JRD