Játssz egy PlayStation-ért ·  Fórum Login

Smilla's Sense of Snow

A hó hatalma

Berto49   2019. 10. 26.

Élő meteor

Még a nagy skandináv krimi „járvány” előtt, 1997-ben magyarul is megjelent Peter Høeg „Smilla kisasszony hóra vágyik” címen ennek a filmnek az irodalmi alapanyaga. Különösen tragikus halálesettel kezdődik, hiszen egy kisgyermek zuhan le öt emelet magasságából. A hősnő (Julia Ormond) szinte pótanyja volt a kisfiúnak, mert az alkoholista anyja és „barátai” elől a kissrác mindig hozzá menekült. A különös viselkedésű Smilla kisasszony, ahogy a kisfiú is grönlandi születésű és megszállottan vonzódik a hó és a jég világához. Minden fenyegetés ellenére elhatározza, hogy kinyomozza a rendőrség által balesetnek elkönyvelt halálesetet. Itt bicsaklik meg a film cselekménye, mert biológiai és fizikai szempontból is képtelen, a fantasztikum világába illő jelenséget állit a középpontba, egy „élő” meteort, amely változatlan intenzitással energiát termel, sőt „felélesztett” egy kihalt, az emberiségre nagyon veszélyes féregfajtát. Nem folytatom, mert ennek a képtelenségnek az ellenére is érdemes végignézni a filmet, különösen Julia Ormond kiemelkedő alakítása miatt.

rbernadett   2015. 11. 14.

Annak idején annyira ígéretesnek tűnt ez a film és aztán annyira nem kötött le, hogy nem is emlékszem, hogy végül miről szólt. Pusztán annyira emlékszem belőle, hogy a főszereplő nem tudom én hány fajta lábnyomot tudott megkülönböztetni a hóban, és asszem ezzel el is mondtam mindent, amit a filmről tudni érdemes.

Hakker   2018. 09. 07.

A skandináv filmek a kedvenceim. Ez a film,egy teljesen átlagos film, tipikusan az egyszer nézhető kategória. Nem a filmmel lenne bajom, hanem a műfajjal.

Richard Harris
Julia Ormond

Bille August rendező beismerte, hogy a film nem hozott akkora sikert, mint remélte. Utólag visszanézve, azt mondta hogy a Peter Høeg regényéből adaptált forgatókönyvvel komoly problémák voltak.