Who Am I: Egy rendszer sincs biztonságban (2014)

Who Am I - Kein System ist sicher

indingo   2017. 04. 10.

Mostanság a németek igen jó kis filmeket alkotnak. A történet izgalmas volt, egy percét se untam, de a végén a dupla csavar tetszett a legjobban, már majdnem elhittem...

Deku   2017. 08. 28.

Ez a film tetszhetett is volna ha nem így alakul az egész történet ahogy végül is alakult. A látványvilág nagyon tetszett a filmben és a színészek is ügyesek voltak. Épp elmegy kategória.

HercegPeter   2018. 05. 30.

Ahhoz képest, hogy nem vagyok egy computer zseni, ez a film igencsak izgalmasra, érdekesre sikerült. Úgy tudták elmesélni az egészet, hogy egy alap számítógép tudással meg lehet érteni az egészet. A végén a csattanó, nem az amire számítottam, még engem is sikerült átverniük. Kicsit már túlzásnak is éreztem. Mindig zavar ha egy filmben ennyire előre tudják, az emberek minden lépését. Oké, hogy manipulálunk valakit, de ilyen szinten nem tudom mennyire lehetséges. Elyas M'Barek nekem valahogy nem illett bele a filmbe. Neki ez a szerep nem állt jól.

Berto49   2017. 08. 14.

Egy eléggé beteg film. Hacker-csoport áll a történet középpontjában, mindent sikerül megcsinálniuk, a főhős a nyomozónőt is átveri azzal a trükkel, hogy többszörösen hasadt személyiség, pedig igazából négy főből állt a banda. Trendi vágások mellett, igazán ellenszenves szereplők, a Marie nevű nőnek rettenetesen tenyérbemászó arca van. Állítom, hogy pár nap múlva semmire sem fogok emlékezni a filmből, csak arra, hogy milyen randa volt az a nő.

Szilonka   2017. 05. 20.

Megint egy nagyon jó kis német filmre akadtam. A története aktuális, jól kidolgozott, korrekt színészekkel. A vége is remekül meg lett oldva. 5*

Hannah Herzsprung
Trine Dyrholm
Hannah Herzsprung
Elyas M’Barek

Baran bo Odar filmjének már a címe is vészjósló látleletet ígér az informatika uralta korunkról, ám a cselekmény becsapós thrillerbe fordul, ami nem válik előnyére. CSIGER ÁDÁM KRITIKÁJA. több»

Akármennyire is felszínes és helyenként ismerős viszont a Who Am I, egy működő és alapvetően élvezetes produkció, amely sikeresen alakított át egy klasszikus műfajt a kor igényeinek megfelelően. több»

Napjaink bűvésze már nem a való világban tevékenykedik, székhelyét áttette a virtuális térbe. A hacker varázspálcája a billentyűzet, cilindere végeláthatatlan mély adathalmaz. Kilétét rendszerint homály fedi, de ha a tökéletes trükkre vágyunk, nem kell mást tennünk csak követni a fehér nyulat. Jól figyelnek? több»

A disszociatív személyiségzavar, amire a filmben is utalnak máig vitát képez az orvosok és szakértők között. Nehéz bizonyíthatósága miatt sokan nem tartják valós betegségnek.

(moviewer)

A felfüggesztett nyomozó nő többek közt a sat1 csatornának is nyilatkozott a film végén.

(mamiéstöti2 )