Who Am I - Egy rendszer sincs biztonságban

(Who Am I - Kein System ist sicher)

hsanya182  2016. 10. 06.

Szépen felépített film. Fordulatos, a fiatalal kamasz fiú a nézőt is átveri. A kezdetektől az érett gondolkozásig fejlődik ki. Egyszer érdmes megnézni, szerintem a kezdés gyengére sikerült, de nagyon szépen kibontakoznak az izgalmas szálak.

Szilonka  2017. 05. 20.

Megint egy nagyon jó kis német filmre akadtam. A története aktuális, jól kidolgozott, korrekt színészekkel. A vége is remekül meg lett oldva. 5*

indingo  2017. 04. 10.

Mostanság a németek igen jó kis filmeket alkotnak. A történet izgalmas volt, egy percét se untam, de a végén a dupla csavar tetszett a legjobban, már majdnem elhittem...

szabi17  2016. 12. 27.

Nekem ajánlották és dicsérték ezt a filmet és miután utána olvastam a témája is érdekesnek bizonyult, így gondoltam bepróbálkozok vele. Hát az eleje kicsit nehézkesen indul be, de utólag visszanézve ez nem is baj mert így lesz kerek az egész történet. Ami nagyon jól fel van építve és amelyben az utolsó képkockában minden értelmet nyer. Manapság ritka az olyan film, amely képes meglepő fordulatokkal előállni így mindenféleképpen pozitív meglepetés volt ez a Who Am I részéről. Eddig német filmben egyszer sem csalódtam és most sem tört meg ez a sor.

Borga  2016. 11. 25.

Bátran merem ajánlani a filmet mindenkinek, aki szereti a pörgős alkotásokat. A film atmoszférája annyira jó, hogy szinte szó szerint magába szippantja a nézőt. Baran Bo Odar különösen jól alakított.

Hannah Herzsprung
Trine Dyrholm
Hannah Herzsprung
Revizor: HACKEREK KLUBJA
Baran bo Odar filmjének már a címe is vészjósló látleletet ígér az informatika uralta korunkról, ám a cselekmény becsapós thrillerbe fordul, ami nem válik előnyére. CSIGER ÁDÁM KRITIKÁJA.
Smoking Barrels: Who Am I: Egy rendszer sincs biztonságban
Akármennyire is felszínes és helyenként ismerős viszont a Who Am I, egy működő és alapvetően élvezetes produkció, amely sikeresen alakított át egy klasszikus műfajt a kor igényeinek megfelelően.
Filmtekercs: Virtuális Rodolfo
Napjaink bűvésze már nem a való világban tevékenykedik, székhelyét áttette a virtuális térbe. A hacker varázspálcája a billentyűzet, cilindere végeláthatatlan mély adathalmaz. Kilétét rendszerint homály fedi, de ha a tökéletes trükkre vágyunk, nem kell mást tennünk csak követni a fehér nyulat. Jól figyelnek?

A disszociatív személyiségzavar, amire a filmben is utalnak máig vitát képez az orvosok és szakértők között. Nehéz bizonyíthatósága miatt sokan nem tartják valós betegségnek.

(moviewer)

A felfüggesztett nyomozó nő többek közt a sat1 csatornának is nyilatkozott a film végén.