Snowpiercer - Túlélők viadala

Snowpiercer

1. évad (2020) - 10 epizód
2. évad (2021) - 10 epizód
3. évad (2022) - 10 epizód

Hét év telt el azóta, hogy a világ egy hatalmas gleccserré változott. A természeti katasztrófák sorozatát átvészelő kisebb tömeg a Snowpiercer nevű vonaton húzta meg magát, amely soha nem áll meg, örökmozgóként szeli át az egész bolygót. A 101 vasúti kocsin szigorú hierarchia uralkodik. Az… Több

Premier: 2019 | Netflix (2021.01.26.)

2023.12.08 Scriptor

Az eredetihez hasonlítva

Az eredeti, 2013-as egész estés Bong Joon-ho rendezés nagyon nagy kedvencem már évek óta. Ehhez képest kétségtelenül más műfaj a 30 részes Netflix-sorozat. Hiányoznak belőle például a nagy formátumú karakterek és főszereplők, mint például az eredetiben volt Chris Evans mint Curtis Everett. Ő a legfőbb figura, aki a lázadást vezeti, és aki mindenkit összefog. Evans ideális választás erre a szerepre, ám a sorozatban nem látunk hasonló szintű színészt. Ugyanakkor látványvilágban erős a dolog. Nálam három csillagos.

2020.05.26 HE7EDIK

Az egykor bombázó Connelly lassan egy alultáplált etiópra kezd hasonlítani, régen a puszta látványával elvitt egy filmet a hátán, ma már ez édes kevés. Ahogy ez a reboot is.

2021.09.23 jfruzsi97

Már a film is nagyon tetszett, kíváncsi voltam, a sorozatban hogy fognak "eloszlani" a történések, meddig fogja fenntartani az érdeklődést. Egyelőre azt kell mondjam, engem megvett. Izgalmas, látványos, folyamatosan újabb és újabb dolgokra derül fény. Remélem, ez így is marad a végéig, és nem lesz "túlerőltetve".

2020.12.09 Robinson76

Egy felesleges feldolgozás

A társadalomkritika és a vizualitás szépen átjött itt is, viszont semmi újat nem tudott adni a hasonló címen futó, és nem túl régen sikerrel bemutatott filmhez. Ennek a szériának nem volt igazán létjogosultsága, így hát ez nem is lehetett sikeres. Arra azonban mindenképp jó volt, hogy akik fantáziát látnak a feldolgozásokban, talán elgondolkodjanak egy kicsit... Nem minden sikeres film vagy sorozat reboot lesz automatikus siker. Ahhoz tenni is kell.

2020.05.29 Norbert93

Kukába vele!

Nem értem, minek sorozatként rebootolni/spinnoffolni 2019-ben egy 2013-as, B kategóriás (ám mégis egyedi és kultikus) akciófilmet. Ki gondolja azt, hogy ez a "frissítés" jó lesz majd? Vagy azt, hogy meggazdagodnak a bevételekből? Különösen úgy, hogy önmagában véve is egy kifejezetten rossz sorozatot "hoztak össze". Persze lovagoljuk meg a streaming szolgáltatók sorozatdömpingjét, hiszen a sorozatokra bukik a nép, a Snowpiercert meg elég sokan letöltötték. Csak annyi a baj, hogy a címe miatt talán felfigyelnek rá egy pár rész megtekintéséig, de aztán irány a süllyesztő, és kaszát kap.

A vonat kiindulási pontja Chicago volt, így azt nevezik "nulladik kilométernek", egy teljes kör megtétele nagyjából 6 hónapot vesz igénybe.Szerző: Képkockák

A vonaton kívüli világ -120 Celsius-fokos.Szerző: Képkockák

A vonat 1001 kocsiból áll, és több mint 16 kilométer hosszú.Szerző: Képkockák

A pilotepizódból 13 színészt vettek át a végleges verzióba, azonban néhányuk új szerepet kapott.Szerző: Képkockák

A pilotrészt sosem tették közzé, csak néhány jelenetet használtak fel belőle.Szerző: Képkockák