Őrült Stone, avagy 2008: A patkány éve

Split Second

A film felvételeit 1991. június 17-én kezdték meg, és 1991. augusztus 9-re be is fejezték. A filmben látható összes felvételt Londonban rögzítették.Szerző: Kóborló

Idehaza a Flamex InterStar forgalmazásában lett bemutatva a magyar mozikban még 1992 nyarán, videókazettán, viszont már az Intercom adta ki, még 1992. év végén.Szerző: Kóborló

A filmnek több vágása is ismert, ezek közül a legrövidebb, az egy 86 perces változat, de létezik még egy 91 illetve egy 96 perces változata is.Szerző: Kóborló

Eredetileg Wendy Carlos komponálta volna a film zenei betétjeit. Végül a zeneszerző el is készítette a filmhez a zeneszámokat, de a producereknek nem tetszett a végeredmény, ezért Francis Haines és Stephen W. Parsons zeneszerzőkkel újrakomponáltatták a zenei betéteket. Szerző: Kóborló

A film forgatókönyvírója Harrison Fordra írta a filmbéli Stone karakterét, végül a stúdió nem tudta leszerződtetni a színészt a filmhez.Szerző: Kóborló

A filmbéli szörny kinézetéért felelős Stephen Norrington többször is vitába keveredett a rendezővel és a forgatókönyvíróval azzal kapcsolatosan, hogy miként kéne hogy kinézzen majd a filmbéli lény. Eme vitáknak az lett az eredménye, hogy Stephen Norringtonnak és a csapatának mindössze három hét állt a rendelkezésükre, hogy megtervezzék és hogy kivitelezzék a filmbéli lényt.Szerző: Kóborló

A film rendezése elég sok problémába ütközött, főleg amiatt mert a forgatókönyvet folyamatosan változtatták a forgatás során, ezért a film rendezője Tony Maylam a film befejezését nem is forgatta le, helyette Ian Sharp vezényelte azt le! Szerző: Márton

Néhány jelenetet töröltek a VHS és DVD kiadásról. Ezek többnyire álmok és egy gyilkosság jelenete volt amiben Durkin barátnője, Robin szerepelt.Szerző: magyaristvan

A film végén lévő metrós jelenetet Ian Sharp rendezte.Szerző: magyaristvan

A film egyik munkacíme "Pentagram" volt.Szerző: magyaristvan

Az első forgatókönyv szerint Los Angelesben játszódik a történet.Szerző: magyaristvan

A forgatás előkészületei 21 napig tartottak.Szerző: magyaristvan

A forgatás 8 hétig tartott.Szerző: magyaristvan