Spotlight: Egy nyomozás részletei

Smoking Barrels
2016/02/08

Spotlight
Egy árnyalt erkölcsi dráma, amely nem démonizál senkit, ugyanakkor nem is finomkodik, akár a felelősök megnevezéséről, akár a konkrét esetek részleteiről van szó. Több

Movieaddicts.hu
2016/02/14

A bűn hálójában
Tisztelettel adózik az újságírás, az újságírók kemény munkája iránt, őszintén meséli el történetét, szájbarágás nélkül fogalmazza meg tanulságát. Igényes, bár lehangoló alkotás. Több

Vox.hu
2016/02/17

Spotlight
Súlyos téma, pazar forgatókönyv, remek színészek, hibátlan rendezés – távirati stílusban így lehet összefoglalni Tom McCarthy ötödik nagyjátékfilmjét. Több

Art7.hu

Értékelés: 8.5/10
A valóság legrondább arca
Egy játékfilm, amely felgöngyölíti az egyház legmocskosabb bűneit. Egy játékfilm, amely a valósággal szembesít. Egy játékfilm, amely után másként nézed a világot. Több

Revizoronline.com

Hirtelen fény támad
Jól emlékszem, milyen feszülten kapaszkodtam otthon a kockás plédbe, amikor tizenévesen először láttam a tévében, ahogy Robert Redford és Dustin Hoffman leleplezi Az elnök embereiben a Watergate-simlit. Aztán megnéztem ezt a filmet, s átéltem szinte megint ugyanazt. Kockás pléd nélkül. Több

Hetediksor.hu

Kinek a pap
Nem egy olyan filmet ismerünk, amelyiknek a hatása meghaladja a minőségét. Ilyen Az elnök emberei is, azóta ugyanis szinte minden oknyomozói dráma hasonló motívumokkal operál. Több

cinestar.hu

Spotlight
A legjobb zsurnaliszta film Az elnök emberei óta: szikár, nyers, lényegre törő. Pont, mint egy jó oknyomozó riport.

Filmtrailer.hu
2016/02/24

Engedjétek hozzám a gyermekeket
A Spotlight egyszerre megrázó, sokkoló és lenyűgöző. Egy társadalmilag és emberileg rendkívül fontos téma őszinte, hiteles és sallangmentes krónikája, amely egyben bepillantást enged az oknyomozó újságírás kulisszái mögé: rávilágít a sorok közt rejlő szakmai felelősségre, s közel hozza magát a tollat ragadó embert.

24.hu
2016/04/06

Spotlight
Az igazi döbbenetet nem kell kiszínezni. Több

Hessteg.com
2016/04/24

Spotlight
A Spotlight, hatalmas meglepetésre elhozta a legjobb filmnek járó szobrot az Oscar-gáláról. Vajon megérdemelte, vagy csak a provokatív témája miatt kerülhetett a rivaldafénybe?

jerrycomovie
2019/02/13

Értékelés: 6.5/10
Spotlight (2015)
Megtekintés: Ha nem az érdekel, hogy mit olvasol a címlapon, hanem az, ahogyan az a cikk odakerül, akkor ez a te filmed. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!