Spotlight: Egy nyomozás részletei

arctoslion   2020. 04. 03.

Hihetetlen, hogy ilyesmi megtörtént

Nagyon jó film, remek színészi alakításokkal. Ruffalo fantasztikus. Az arcmimikája, az, hogy mennyire nagy akarattal " melózik ", minden azt mutatja, hogy el kell kapni a ..... Nem írom le. Keaton igazi főnök, a végtelenségig kivár, hogy nagyobbat robbanjon az ügy. És hát Schreiber, a nagygóré, a mérhetetlen nyugalmával, de hatalmas tapasztalatával, szakértelmével, nagyot alakít. Rachel McAdams nem a legnagyobbat játssza, de így is nagyon tetszett a film egészében. 10/9

mamiéstöti2   2016. 08. 05.

Szomorú, hogy ilyesmi megtörténhetett a világ bármely pontján. Ha nem elfogultságból ihletett és túlzás nélküli a történet akkor egy lebilincselő filmet sikerült alkotni, megérdemelt a két Oscar!

indingo   2017. 04. 15.

Eléggé felkavaró film volt számomra. az egyház tényleg mindent megtehet? A katolicizmus a legnagyobb szekta. A film végig érdekes volt, tetszett.

ArpiHajdu és Réci   2017. 12. 05.

Lehull a lepel

A filmet tavaly tavasszal láttam először, s emlékszem, hogy akkor is letaglózott a befejezés, illetve az a végtelenül precíz történetvezetés, amely a végkifejletnél éri el a csúcsát. Akkor, valamiért nem írtam meg a véleményemet Thomas McCarthy-alkot... teljes kritika»

Bogi87   2016. 05. 27.

A történet valós eseményeket dolgoz fel, ettől válik még sokkolóbbá. Jól megkomponált film, mely egy igen fontos problémát hoz felszínre.

rbernadett   2016. 02. 29.

A film úgy érzem egyértelműen meghajolt a téma előtt, mert a színészek nem akartak fontosabbak lenni, mint az, amiről ez az egész történet szólt. Éppen ezért a film jelöltségét is inkább ennek tudom be, mint az óriási alakításoknak, mert azok nem... több»

Deku   2017. 07. 18.

Mark Ruffalo és Michael Keaton kiemelkedő volt ebben a filmben. Több ilyen életrajzi alkotás kéne. Az ilyen és ehhez hasonló filmeket nagyon tudom értékelni. Nem az a sablonos fajta.

John Slattery
Stanley Tucci
Liev Schreiber
John Slattery
Liev Schreiber
Masanobu Takayanagi

A film összbevétele 98 275 238 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 43 137 485 forintot termelt. A hazai mozik összesen 43 464 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Megnyerte a legjobb filmnek járó Oscar-díjat, annak ellenére, hogy a Golden Globe-on még a Visszatérő nyert.

(GedyPapa)

Mike Rezendes az egyetlen a csapatból, aki még mindig ugyanott dolgozik.

Olyan filmek ihlettét Thomas McCarthy-t, mint A bennfentes, az Aranypolgar vagy a Halózat című filmek.

Margot Robbie volt a női főszerepre a legesélyesebb az utolsó pillanatig, am kimerültségre hivatkozva lemondta.

Idáig több mint 300% profitot tudhat magáénak a film, mivel 20 millió volt, és jelenleg 72 millió dolláros bevételnél jár.

(citizenfour99)

Egy árnyalt erkölcsi dráma, amely nem démonizál senkit, ugyanakkor nem is finomkodik, akár a felelősök megnevezéséről, akár a konkrét esetek részleteiről van szó. (9/10) több»

Tisztelettel adózik az újságírás, az újságírók kemény munkája iránt, őszintén meséli el történetét, szájbarágás nélkül fogalmazza meg tanulságát. Igényes, bár lehangoló alkotás. 8/10 több»

Súlyos téma, pazar forgatókönyv, remek színészek, hibátlan rendezés – távirati stílusban így lehet összefoglalni Tom McCarthy ötödik nagyjátékfilmjét. 10/9 több»