Spotlight: Egy nyomozás részletei

Liev Schreiber
John Slattery
Liev Schreiber
Masanobu Takayanagi

A Boston Globe új főszerkesztőt kap, aki azonnal mozgósítani kezdi a lap újságíróit. Feladatul tűzi ki a firkászoknak, hogy derítsenek fel egy korábbi esetet, mely során gyermekmolesztálással vádoltak meg egy katolikus papot. Az újságíró-stáb megdöbbentő tényekre bukkan a nyomozás során,… Több

Premier (HU): 2016.02.18.

2024.02.09 Kapszaicin

Újságírók kezdenek el nyomozni az egyház által elkövetett molesztálási ügyben. Ahogy halad előre a cselekmény, úgy hullanak ki a szekrényből az információk. Egyre szélesebb és szélesebb perspektívából kezdik szemlélni az eseményeket az ügy felderítés... Több

2021.04.14 qwer

Kivételesen jó film, ami pont azt nyújtja, amit a címében ígér: egy oknyomozó újságíró csapat munkáját mutatja be, amint a legapróbb nyomon elindulva lerántják a leplet egy eltussolt botrányról, és ezzel kivédhetetlennek tűnő lavinát zúdítanak az egy... Több

2016.08.05 mamiéstöti2

Szomorú, hogy ilyesmi megtörténhetett a világ bármely pontján. Ha nem elfogultságból ihletett és túlzás nélküli a történet akkor egy lebilincselő filmet sikerült alkotni, megérdemelt a két Oscar!

2017.04.15 indingo

Eléggé felkavaró film volt számomra. az egyház tényleg mindent megtehet? A katolicizmus a legnagyobb szekta. A film végig érdekes volt, tetszett.

2017.12.05 ArpiHajdu és Réci

Lehull a lepel

A filmet tavaly tavasszal láttam először, s emlékszem, hogy akkor is letaglózott a befejezés, illetve az a végtelenül precíz történetvezetés, amely a végkifejletnél éri el a csúcsát. Akkor, valamiért nem írtam meg a véleményemet Thomas McCarthy-alkot... Teljes kritika

A film összbevétele 98 275 238 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 43 137 485 forintot termelt. A hazai mozik összesen 43 464 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Megnyerte a legjobb filmnek járó Oscar-díjat, annak ellenére, hogy a Golden Globe-on még a Visszatérő nyert.Szerző: GedyPapa

Mike Rezendes az egyetlen a csapatból, aki még mindig ugyanott dolgozik.Szerző: mamiéstöti2

Olyan filmek ihlettét Thomas McCarthyt, mint A bennfentes, az Aranypolgar vagy a Halózat.Szerző: mamiéstöti2

Margot Robbie volt a női főszerepre a legesélyesebb az utolsó pillanatig, ám kimerültségre hivatkozva lemondta.Szerző: mamiéstöti2

Hirtelen fény támad
Jól emlékszem, milyen feszülten kapaszkodtam otthon a kockás plédbe, amikor tizenévesen először láttam a tévében, ahogy Robert Redford és Dustin Hoffman leleplezi Az elnök embereiben a Watergate-simlit. Aztán megnéztem ezt a filmet, s átéltem szinte megint ugyanazt. Kockás pléd nélkül. Több

(2016. 04. 06.)
Spotlight
Az igazi döbbenetet nem kell kiszínezni. Több

Értékelés: 8.5/10
A valóság legrondább arca
Egy játékfilm, amely felgöngyölíti az egyház legmocskosabb bűneit. Egy játékfilm, amely a valósággal szembesít. Egy játékfilm, amely után másként nézed a világot. Több

Kinek a pap
Nem egy olyan filmet ismerünk, amelyiknek a hatása meghaladja a minőségét. Ilyen Az elnök emberei is, azóta ugyanis szinte minden oknyomozói dráma hasonló motívumokkal operál. Több

(2016. 02. 17.)
Spotlight
Súlyos téma, pazar forgatókönyv, remek színészek, hibátlan rendezés – távirati stílusban így lehet összefoglalni Tom McCarthy ötödik nagyjátékfilmjét. Több
Narcos
2015