Spotlight: Egy nyomozás részletei

mamiéstöti2   2016. 08. 05.

Szomorú, hogy ilyesmi megtörténhetett a világ bármely pontján. Ha nem elfogultságból ihletett és túlzás nélküli a történet akkor egy lebilincselő filmet sikerült alkotni, megérdemelt a két Oscar!

indingo   2017. 04. 15.

Eléggé felkavaró film volt számomra. az egyház tényleg mindent megtehet? A katolicizmus a legnagyobb szekta. A film végig érdekes volt, tetszett.

ArpiHajdu és Réci   2017. 12. 05.
Lehull a lepel

A filmet tavaly tavasszal láttam először, s emlékszem, hogy akkor is letaglózott a befejezés, illetve az a végtelenül precíz történetvezetés, amely a végkifejletnél éri el a csúcsát. Akkor, valamiért nem írtam meg a véleményemet Thomas McCarthy-alkotásáról, ám pár napja újranézve, emlékeimet is felfrissítve pótlom ezt a hiányosságot. A téma iszonyúan kényes (és igaz történeten alapul), egy ilyenről filmet forgatni egyenesen vakmerőség, s mindezek után egy valóban jó filmet megalkotni szinte lehetetlen. Vagy mégsem? A Spotlight – Egy nyomozás részletei bizonyos szempontból olyan, mint egy oknyomozó riport: aprólékos, lényegre törő, sallangmentes, s a végén üt egy akkorát, hogy az két Oscar-sz... több»

Bogi87   2016. 05. 27.

A történet valós eseményeket dolgoz fel, ettől válik még sokkolóbbá. Jól megkomponált film, mely egy igen fontos problémát hoz felszínre.

rbernadett   2016. 02. 29.

A film úgy érzem egyértelműen meghajolt a téma előtt, mert a színészek nem akartak fontosabbak lenni, mint az, amiről ez az egész történet szólt. Éppen ezért a film jelöltségét is inkább ennek tudom be, mint az óriási alakításoknak, mert azok nem voltak. A téma fontos, de a film nem Oscar-díjas, nekem nem az. Egy kicsit lehetett volna ezen még dolgozni.

John Slattery
Stanley Tucci
Liev Schreiber
John Slattery
Liev Schreiber
Masanobu Takayanagi

Egy árnyalt erkölcsi dráma, amely nem démonizál senkit, ugyanakkor nem is finomkodik, akár a felelősök megnevezéséről, akár a konkrét esetek részleteiről van szó. (9/10) több»

Tisztelettel adózik az újságírás, az újságírók kemény munkája iránt, őszintén meséli el történetét, szájbarágás nélkül fogalmazza meg tanulságát. Igényes, bár lehangoló alkotás. 8/10 több»

Súlyos téma, pazar forgatókönyv, remek színészek, hibátlan rendezés – távirati stílusban így lehet összefoglalni Tom McCarthy ötödik nagyjátékfilmjét. 10/9 több»

Megnyerte a legjobb filmnek járó Oscar-díjat, annak ellenére, hogy a Golden Globe-on még a Visszatérő nyert.

(GedyPapa)

Mike Rezendes az egyetlen a csapatból, aki még mindig ugyanott dolgozik.

Olyan filmek ihlettét Thomas McCarthy-t, mint A bennfentes, az Aranypolgar vagy a Halózat című filmek.