Spotlight: Egy nyomozás részletei

tamas84  2016. 07. 14. 19:47

Baromi jó film! Az elejétől a végéig feszült, végig leköt, egy pillanatra nem ereszti a figyelmed. A kiváló alakítások sora pedig csak hab a tortán.

mamiéstöti2  2016. 08. 05. 21:13

Szomorú, hogy ilyesmi megtörténhetett a világ bármely pontján. Ha nem elfogultságból ihletett és túlzás nélküli a történet akkor egy lebilincselő filmet sikerült alkotni, megérdemelt a két Oscar!

Bogi87  2016. 05. 27. 16:21

A történet valós eseményeket dolgoz fel, ettől válik még sokkolóbbá. Jól megkomponált film, mely egy igen fontos problémát hoz felszínre.

indingo  2017. 04. 15. 20:18

Eléggé felkavaró film volt számomra. az egyház tényleg mindent megtehet? A katolicizmus a legnagyobb szekta. A film végig érdekes volt, tetszett.

rbernadett  2016. 02. 29. 05:07

A film úgy érzem egyértelműen meghajolt a téma előtt, mert a színészek nem akartak fontosabbak lenni, mint az, amiről ez az egész történet szólt. Éppen ezért a film jelöltségét is inkább ennek tudom be, mint az óriási alakításoknak, mert azok nem voltak. A téma fontos, de a film nem Oscar-díjas, nekem nem az. Egy kicsit lehetett volna ezen még dolgozni.

John Slattery
Stanley Tucci
Liev Schreiber
John Slattery
Liev Schreiber
Smoking Barrels: Spotlight
Egy árnyalt erkölcsi dráma, amely nem démonizál senkit, ugyanakkor nem is finomkodik, akár a felelősök megnevezéséről, akár a konkrét esetek részleteiről van szó. (9/10)
Movieaddicts: A bűn hálójában
Tisztelettel adózik az újságírás, az újságírók kemény munkája iránt, őszintén meséli el történetét, szájbarágás nélkül fogalmazza meg tanulságát. Igényes, bár lehangoló alkotás. 8/10
VOX: Spotlight
Súlyos téma, pazar forgatókönyv, remek színészek, hibátlan rendezés – távirati stílusban így lehet összefoglalni Tom McCarthy ötödik nagyjátékfilmjét. 10/9

Megnyerte a legjobb filmnek járó Oscar-díjat, annak ellenére, hogy a Golden Globe-on még a Visszatérő nyert.

(GedyPapa)

Mike Rezendes az egyetlen a csapatból, aki még mindig ugyanott dolgozik.

Olyan filmek ihlettét Thomas McCarthy-t, mint A bennfentes, az Aranypolgar vagy a Halózat című filmek.