Spotlight: Egy nyomozás részletei (2015)

Spotlight

qwer   2021. 04. 14.

Kivételesen jó film, ami pont azt nyújtja, amit a címében ígér: egy oknyomozó újságíró csapat munkáját mutatja be, amint a legapróbb nyomon elindulva lerántják a leplet egy eltussolt botrányról, és ezzel kivédhetetlennek tűnő lavinát zúdítanak az egy... több»

mamiéstöti2   2016. 08. 05.

Szomorú, hogy ilyesmi megtörténhetett a világ bármely pontján. Ha nem elfogultságból ihletett és túlzás nélküli a történet akkor egy lebilincselő filmet sikerült alkotni, megérdemelt a két Oscar!

indingo   2017. 04. 15.

Eléggé felkavaró film volt számomra. az egyház tényleg mindent megtehet? A katolicizmus a legnagyobb szekta. A film végig érdekes volt, tetszett.

ArpiHajdu és Réci   2017. 12. 05.

Lehull a lepel

A filmet tavaly tavasszal láttam először, s emlékszem, hogy akkor is letaglózott a befejezés, illetve az a végtelenül precíz történetvezetés, amely a végkifejletnél éri el a csúcsát. Akkor, valamiért nem írtam meg a véleményemet Thomas McCarthy-alkot... teljes kritika»

Bogi87   2016. 05. 27.

A történet valós eseményeket dolgoz fel, ettől válik még sokkolóbbá. Jól megkomponált film, mely egy igen fontos problémát hoz felszínre.

rbernadett   2016. 02. 29.

A film úgy érzem egyértelműen meghajolt a téma előtt, mert a színészek nem akartak fontosabbak lenni, mint az, amiről ez az egész történet szólt. Éppen ezért a film jelöltségét is inkább ennek tudom be, mint az óriási alakításoknak, mert azok nem... több»

Deku   2017. 07. 18.

Mark Ruffalo és Michael Keaton kiemelkedő volt ebben a filmben. Több ilyen életrajzi alkotás kéne. Az ilyen és ehhez hasonló filmeket nagyon tudom értékelni. Nem az a sablonos fajta.

John Slattery
Stanley Tucci
Liev Schreiber
John Slattery
Liev Schreiber
Masanobu Takayanagi

A film összbevétele 98 275 238 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 43 137 485 forintot termelt. A hazai mozik összesen 43 464 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Megnyerte a legjobb filmnek járó Oscar-díjat, annak ellenére, hogy a Golden Globe-on még a Visszatérő nyert.

(GedyPapa)

Mike Rezendes az egyetlen a csapatból, aki még mindig ugyanott dolgozik.

Olyan filmek ihlettét Thomas McCarthyt, mint A bennfentes, az Aranypolgar vagy a Halózat.

Margot Robbie volt a női főszerepre a legesélyesebb az utolsó pillanatig, ám kimerültségre hivatkozva lemondta.

Egy árnyalt erkölcsi dráma, amely nem démonizál senkit, ugyanakkor nem is finomkodik, akár a felelősök megnevezéséről, akár a konkrét esetek részleteiről van szó. több»

Tisztelettel adózik az újságírás, az újságírók kemény munkája iránt, őszintén meséli el történetét, szájbarágás nélkül fogalmazza meg tanulságát. Igényes, bár lehangoló alkotás. több»

Súlyos téma, pazar forgatókönyv, remek színészek, hibátlan rendezés – távirati stílusban így lehet összefoglalni Tom McCarthy ötödik nagyjátékfilmjét. több»