Advertisement
Játssz egy Nintendo Switch-ért ·  Fórum Login

Mireagle   2020. 04. 29.

Gyenge

Nagy reményekkel ültem le megnézni, de helyette egy unalmas, baromi hosszúra elnyújtott propaganda filmet kellett végig szenvednem. Vígjáték? Hát semmi poén nincs benne. Röviden és tömören a szegény feketék és a kegyetlen fehérek rétestésztája... Nagy csalódás, de a színészek játéka miatt 2 csillag.

Milanman   2018. 12. 10.

Csuklyások: Spike Lee újabb mesterműve

Spike Lee zseniális, elvitathatatlanul egyedi hangú rendező. Ezt eddig is tudtuk róla, a Csuklyások pedig erősíti ezt a róla kialakult képet. Rendezői erényeinek egyik legfontosabb eleme, hogy Lee elképesztő érzékkel képes megtalálni filmjeiben a különböző hozzávalók arányát. Jelen filmjének a története alapvetően rendkívül fajsúlyos, mélyen drámai. Sokat megtudhatunk az amerikai feketék elnyomásának tényleges és kultúrtörténetéről egyaránt. Amikor ezt az oldalát mutatja, rendkívül és okkal dühös film. Azonban Leenek sikerül ezt a komor történetet bombasztikus (fekete) humorba csomagolni, mert tudja, hogy tragikussága mellett a legfőbb vonulata az egész abszurditása. Így válnak hősei és an... több»

ArpiHajdu és Réci   2018. 10. 23.

Talán már a megjelenésével kultfilmé vált a Csuklyások

:::A HOZZÁSZÓLÁS CSELEKMÉNYLEÍRÁST TARTALMAZHAT!:::Számomra mindig érdekesek voltak azok a filmek, amelyek központi témájuknak egy aktuális és releváns problémát választanak, s e témát nemcsak a komoly oldaláról közelítik meg, hanem van merszük némi humort is belecsempészni. A Csuklyások esetében ez nem más, mint az Egyesült Államokon belüli rasszizmus, s hát ki az, akinek lenne erről markánsabb véleménye, mint Spike Lee-nek? Mindehhez pedig sikerült egy tökéletes alapanyagot találnia. Többször leírtuk, de ezzel a megállapítással most sem tudunk vitatkozni: az élet írja a legjobb történeteket. Jelen esetben egész konkrétan Ron Stallworth könyve szolgáltatta az alapot, aki az első afro-amerik... több»

HercegPeter   2019. 07. 16.

Az a film inkább a vígjáték kategóriába tartozik, mint a thriller-be. Ez egészen a film végi bejátszásokig igaz. A humora erősebb, mint a drámaisága vagy a feszültsége. Először csak hallgattam ahogy mellettem a haverom nézte és a szöveg alapján azt hittem hogy valami Kevin Hart film. Egyből úgy voltam vele, hogy ezt én is megnézem. Jól is tettem. Izgalmas és humoros krimivígjáték, ami nem mellesleg igaz történeten alapul.

MP170506   2018. 12. 24.

Nem igazán tudok mit írni erről a filmről... Szörnyű, hogy sajnos a mai napig ilyen a világ. A film maga nagyon jól össze van, a színészek is kiválóak.

Spike Lee sohasem tartozott a visszafogott rendezők közé, de legújabb munkája, ami visszanyúlik filmes gyökereihez (Szemet szemért), nagyon provokatív és szókimondó. A rendező már a Csuklyások első 5 percében a néző tudtára adja, hogy miről is fog szólni ez a film, és ezt az erős felütést sikerül a játékidő utolsó percig kitartania. Mivel egy úgymond „öntörvényű” rendezőről van szó , így számítani lehetett rá, hogy nem fog finomkodni és a szórakoztatás „álcája” mögé markánsan beleszövi saját politikai nézeteit. Természetesen ez egy kétélű fegyver, mivel nem mindenkinél ugyanúgy fog lecsapódni a film mondanivalója, sokaknak talán túl sok lesz az aktuálpolitikai utalás, vagy túl sok lesz a „Black Power”, de egy biztos: nem lehet szó nélkül elmenni mellette. több»

A Csuklyások – BlacKkKlansman egy borzasztóan, fájdalmasan aktuális és releváns alkotás, amely eszméletlenül napi kérdéseket taglal, mindezt úgy, hogy kiválóan vegyíti a humort és a komolyságot. Spike Lee újra nyeregben, remekek a színészi alakítások, és ugyan lehetne egy kicsit rövidebb, de ez nem tartja vissza attól, hogy bemásszon a néző bőre alá, aki sokkban távozhat a moziból. több»

Dráma a rasszizmusról? Igaz történet? Váratlan, de hiteles és humoros jelenetek sorozata? Mindez egyben? Bizony, Spike Lee újradefiniálta a crossover szó jelentését. több»

A film összbevétele 93 304 264 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 8 623 528 forintot termelt. A hazai mozik összesen 15 509 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film Ron Stallworth valós történetét tárja elénk. Stallworth volt az első afro-amerikai rendőr, aki beépült a hírhedt Ku Klux Klánba. A KKK egykori vezetője, David Duke csak 2006-ban a Miami Herald újságírójától tudta meg, hogy Ron Stallworth színesbőrű.

Ron Stallworth szerette volna, ha Denzel Washington alakítja fiatalkori önmagát, de nagyon megörült, amikor kiderült, hogy a színész fia kapta a szerepet.

A film stáblistája alatt Prince egy korábban kiadatlan dala, a Mary, Don't You Weep csendül fel.