Richard Jewell balladája

Olivia Wilde
Olivia Wilde
Kathy Bates
Kathy Bates

Richard Jewell pillanatok alatt vált a nemzet hőséből üldözötté, miután a nyomozó szervek és a média első számú gyanúsítottnak kiáltotta ki.
A szokványos életet élő biztonsági őr (Paul Walter Hauser) titkon mindig arról álmodozott, hogy rendőr lesz. Az atlantai nyári olimpiai játékok… Több

Rendező: Clint Eastwood
Író: Billy Ray
Premier (HU): 2020.01.23.
Forgalmazó: InterCom

2021.11.05 harnas1207

Tipikusan olyan történet, ami nem indokolja a mozifilm elkészítését. Dokumentumfilmként érdekes volt, de több mint 2 órás előadásban a legjobb színészek se tudják eladni. Egyrészt, mert a történetben nincs semmi csavar, semmi feszültség, a nézőnek ni... Több

2020.01.22 Lubi

a nap véleménye

Névtelen hősök alkonya

Clint Eastwood számos filmben eljátszotta hallgatag westernhős karakterét. Karrierje elején a névtelen pisztolyhősként ismertté vált színész későbbi rendezői pályafutása során is gyakran visszatért ehhez a hőstípushoz. A karakter szinte egybeforrt Ea... Teljes kritika

2020.05.22 elekm90

Korrekt dráma Clint Eastwoodtól, egy általam nem ismert, de eléggé elszomorító történetről, remek alakításokkal (nekem különösen Paul Walter Hauser tetszett a főszerepben). Végig fenntartja az érdeklődést, bár nekem egy kicsit a lezárása hirtelen volt, lehetett volna egy fokkal hatásosabb.

2021.10.01 qwer

A (szerintem indokolatlanul) hosszú játékidő és Richard Jewell néha bosszantóan együgyű viselkedése miatt többször is érdektelenné vált számomra a cselekmény, elmaradt a várt drámaiság, de összességében egy egész korrekt film, ami leginkább azt dombo... Több

2020.03.06 Engler Attila

Fantasztikus alkotás!

Tényleg régen láttam ilyen jó filmet. Semmi túlzás sem volt benne. A szereplők természetes hitelességek játszották a szerepüket. Oscar-díjat érdemelnek.

A film összbevétele 43 745 542 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 11 475 218 forintot termelt. A hazai mozik összesen 7 346 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Ez a második film, melynek cselekménye Marie Brenner újságíró cikkén alapszik. Az első a Michael Mann rendezésében készült A bennfentes (1999) volt.Szerző: qwer

Ez Jon Hamm és Clint Eastwood második közös filmje a 2000-ben bemutatott Űrcowboyok után. Szerző: hp

A film számos jelenetét (a koncerteket, a bombajeleneteket) a megtörtént események eredeti helyszínén, az atlantai olimpiai parkban vették fel. Szerző: hp

A Richard Jewell balladáját már az országos premierje előtt komoly bírálatok érték a feministák részéről amiatt, hogy a filmben szereplő újságírónő (Olivia Wilde) információért lefekszik egy FBI nyomozóval. A színésznő azonnal a produkció védelmére kelt, és azt nyilatkozta, hogy a feminizmusra nem szabad erotikamentes dologként tekinteni, valamit azt is hozzátette, hogy az emberek attól még dolgozhatnak keményen és lehetnek kötelességtudóak, hogy lefekszenek egymással. Szerző: hp

(2020. 01. 28.)
A jó, a rossz és a sajtó
Hiányosságai ellenére bizonyosan állítható, hogy a fennsíkok egykori csavargója a kilencvenhez közel is, minden modorosságot és nehézkességet nélkülözve, kivételes magabiztossággal készíti filmjeit olyan hiteles hősökről, akikre nem csak napjainkban, de minden korban szükség lenne. Több

(2020. 01. 28.)
Érzékeny, megható, izgalmas és tanulságos mozgóképpel rukkolt elő Clint Eastwood, aki ennyi idősen még mindig képes meglepni az embert. Le a kalappal! Több

(2020. 01. 21.)
Nézz is, ne csak láss!
A forgatókönyv kiegyensúlyozott, a központi momentumok jól időzítettek és minden karakternek saját íve van, ami mint egy szivárvány jelenik meg: külön utakon járnak, de együtt alkotnak harmonikus egészet. Több

(2020. 01. 22.)
Korunk amerikai rémálma
Benne van a pakliban, hogy Jewell történetének hosszútávú társadalmi hatásai csak holnap, vagy holnapután szolgáltatják majd az igazi drámát. Több