Az angyal

Az angyal

El Ángel
Bnd

Carlos, a morálisan zülött, gátlástalan szörnyeteg ezúttal egy angyali arcú, göndör hajú szépfiúba rejtőzött. Összeáll egy osztálytársával, és együtt követnek el egyre súlyosabb bűnöket. Még a vérontástól sem riadnak… Több

Rendező: Luis Ortega
Ország: Spanyolország, Argentína
Premier (HU): 2019.10.24. | Telekom TVGO (2021.01.01.)
Forgalmazó: MoziNet

2020.11.08 Bnd

Kiváló

Erős minden elemében, a színészek, de még az utolsó statiszta is a helyén volt. Nem tudok kiemelni senkit, mert a főszereplőn kívül mindenki jó. Angyal arc pedig lenyűgöző. A történet jó, dinamikus, rejtett még tartalékokat ugyan, de összességében jó. Örültem, hogy megnézhettem, sajnos egyedül, mert utána szerettem volna róla beszélgetni, vitázni akár, szóval igazi mozi. Köszönettel: Guriga.

2018.11.12 Toncsi

Ebben a filmben minden a helyén van, nagyon jól hozza a 70-es évek stílusát, igazi retro hangulatot támaszt. A zene csak fokozza az élményt, a forgatókönyvre és a rendezésre sem lehet panaszunk. Egyedül afelett nem tudtam szemet hunyni, hogy elvileg ... Több

2019.03.31 scroll35

Mivel a filmnek egy brutális sorozatgyilkosról kellene szólnia, sokkal durvább cselekményre számítottam, de ehhez képest csak egy romantikus színezetű drámát kaptam egy bűnözőről. A halál angyalának is nevezett Carlos Robledo Puch ennél sokkal kegyet... Több

2019.10.24 Riot

Oké, nálam ez a film totál betalált. Annyira brutális és hátborzongató, hogy még órákig agyaltam a látottakon. Imádtam minden percét és egész biztos, hogy nem egy könnyű falat, de még tuti, hogy meg fogom nézni párszor. Mindenkinek csakis ajánlani tudom!

2019.10.25 sajvi

Nem az az agyatlan krimi, amire feltétlenül számítana az ember. Nagyon jól megvan írva, és a főszereplő karaktere egyszerűen hátborzongató. Nagyon ki van találva minden részletében, még ha valahol ez igaz történet alapján is készült.

A film összbevétele 5 596 312 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 2 533 557 forintot termelt. A hazai mozik összesen 1 959 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az angyal a főszereplő Lorenzo Ferro első egészestés filmje. Szerző: hp

A film főszereplőjét inspiráló sorozatgyilkos, Carlos Robledo Puch Argentína történetének leghosszabb börtönbüntetésével sújtott elítélje. Puch több mint 45 évet töltött a rácsok mögött. Ez a legmagasabb kiszabható ítélet a Dél-Amerikai országban. Szerző: hp

Az angyal cselekményét az argentin sorozatgyilkos, Carlos Robledo Puch története inspirálta. Szerző: hp

Az angyalt a 2018-as Cannes-i Filmfesztiválon bemutatták (Un Certain Regard szekció). Szerző: hp

(2019. 10. 30.)
Az a bizonyos feszültség a végén nem omlik a nyakunkba, az egész csak zavarba ejtő marad, mint maga Carlitos. És ugyanúgy nem a jó értelemben. Több

Értékelés: 8.2/10
(2019. 10. 22.)
Argentína ismét tudott egy jó filmet alkotni a számára egyik legotthonosabban fekvő stílusban, mely a krimi-thriller. Több

(2019. 10. 22.)
Egy démoni szörnyeteg meséje
Egy bizonyos szint felett már érdektelenné vált, és inkább a stáblistát vártam, ahol aztán megjelent lassan Almodóvar neve, mint producer. De sajnos ettől sem lettem összességében elégedettebb. Több