Star Trek: Picard

Titkos cselekmény. A Star Trek: The Next Generation (1987) folytatásának középpontjában Jean-Luc Picard kapitány (Sir Patrick Stewart) élete áll.

(qwer)

Premier: 2020.01.13. | Amazon Prime Video (2020.01.23.)

1. évad (2020) - 10 epizód
2. évad (2021) - 10 epizód
3. évad (2023) - 10 epizód

KULCSSZAVAK

2022.07.18 hemish Nézhetetlen

Elképesztően silány sorozat

Óriásit csalódtam ebben a sorozatban. Az igaz, hogy a ST:TNG egyáltalán nem tartozik a kedvenceim közé, azt el kell ismerni, hogy volt egy-két jó rész anno. Na, most erről a sorozatról ez egyáltalán nem mondható el. Már az első évad is olyan volt, mintha kitaláltak volna a készítők egy saját "Picard-timeline-t" amibe bele kellett szuszakolni Sevent és Hugh-t mert nélkülük nincs borg. Teljesen nonszensz az egész első évad. A második pedig még inkább olyan érzést kelt, mintha újra akarták volna írni az egész ST univerzumot. Az már csak mellékes, hogy a második és az első évad között semmiféle kapcsolat nincs. Patrick Stewart pedig rettenetesen öreg, néha olyan érzést kelt, mint aki már beszélni sem tud vagy csak nagyon lassan. Nem tudtam megszeretni a szereplőket, sem az első, sem a második évadban, senki nem lett szimpatikus, inkább csak lefáradtam az egésztől. Arról nem is beszélve, hogy kb. minden eddig ismert ténynek adtak egy baromi nagy pofont és a kedvenc fajomat, a BORG-ot is új alapokra helyezték, méghozzá a számomra legkevésbé kedvelhető, és enyhén szólva is leggyengébb színésznővel, akinek eddig volt szerencséje Star Trek filmben szerepelni. Az a véleményem, hogy az első két évad felháborítóan pocsék munka, semmi szükség a 3. évadra.