Táncos a sötétben

Dodi
Catherine Deneuve
Peter Stormare
Björk

A megözvegyült nő gyári munkásként szeretne pénzt keresni, hogy segíthessen fia szembetegségén, amit tőle örökölt. Az asszony látása egyre gyengül, a gyári környezet pedig egyre inkább elhatalmasodik elméje fölött. A nyomor, az otthontalanság, témáit feldolgozó film a legendás rendező, Lars… Több

Zene: Björk
Ország: Finnország, Amerikai Egyesült Államok, Németország, Svédország, Egyesült Királyság, Franciaország, Hollandia, Dánia, Izland, Norvégia, Belgium, Olaszország, Argentína
Premier (HU): 2001.01.11.

Idióták  (1998)

Hullámtörés  (1996)

2017.12.24 Manka

Nekem az egyik nagy kedvencem, már rengetegszer láttam. Björk alakítása zseniális.

2017.11.20 Deku

Jól indult és látszott is rajta, hogy szép kis sztorit kerekíthettek volna belőle de elcsűrték. Egészen jó film lett volna, ha nem esnek túlzásba a készítők. A történet maga mint olyan igazán kedvelhető.

2015.06.09 Dodi

Kellettek ezek a zenés-táncos részek, mert a film végére meg tudod érteni, hogy a főhősnő jelleméhez mennyire hozzátartozik a tánc és a zene. De szerintem kicsit sok volt a mulatozás, főleg a bírósági tárgyalás légköréhez és hangulatához nem illett. Viszont a film vége iszonyatosan szívszaggató.

2015.11.21 irongozu

Björk számomra egy kifejezetten idegesítő figura, de el kell ismernem, ebben a filmben maradandót nyújt. Eredeti alkotás.

2015.06.02 Laci000

Igazán különleges film, de ez minden jó, amit el tudok róla mondani. Björk karaktere nem működött, mesterkélt volt, a kisfia meg nem unszimpatikus, így nem jött át az, aminek át kellett volna. A dalok se voltak az igaziak, hosszúak, erőltetettek, csa... Több

A film eredeti, dán címe: Danser i mørket.Szerző: Bogi87

A film eredeti zenéjét Björk szerezte. Szerző: Bogi87

A Táncos a sötétben szerepel az 1001 film, amit látnos kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által szerkesztett listán.Szerző: Bogi87

A film premierje 2000-ben a Cannes-i Filmfesztiválon volt. Szerző: Bogi87