Játssz egy Samsung Galaxy A20e-ért ·  Fórum Login

Az ember, aki ott se volt (2001)

The Man Who Wasn't There

Berto49   2017. 09. 08.

A Coen testvérek 2001-es remek noir-ja. Most, hogy másodjára megnéztem, sokkal többre értékeltem. Tudom például., hogy a női főszerepet Mrs. Coen (Frances McDormand) alakította, aki a Fargoban nyújtott utánozhatatlan alakítást. Láttam már néhány Billy Bob Thorton -filmet is, amelyekből kimagaslik a „Szörnyek keringője”, meg az a sok noir, melyekből a stílusjegyek és a figurák ebben a filmben visszaköszönnek. Benedek Miklós szinkronja csúcsteljesítmény! Az operatőr munkáját a Bizottság nem véletlenül jutalmazta. Egyetlen sajátossága, amely szándékos, hozzátartozik a film lényegéhez, a vontatottság, ez okozza azt, hogy nem mostanában nézném meg harmadik alkalommal, de biztos, hogy sor kerül majd rá.

film_n   2015. 02. 20.

Ez egy tipikus Coen film, aki nem szereti a stílusukat az ezt sem fogja. A film egyik erőssége a képi világa, melyet Roger Deakins fantasztikus kamerakezelésének köszönhetünk. Mindnek egyes pillanatkép egy tökéletes fotó: fényelésében és kompozíciójában erősen tudatos. A hangulat nyomasztó, a végén pedig nincs csattanó, de ennek így is kell lennie, így teremtődik meg a film egésze, s az az atmoszféra amely annyira jellemzi Coen fivéreket.

BuBu   2015. 06. 30.

Nekem ez a film nagyon bejött.Ízig vérig Coen film. Nagyon tetszett Billy Bob Thornton játéka is, nagy színész ez a pasas is.A mellékszereplők is kitettek magukért. Az operatőri munka tökéletes, a hangulat elég melankolikus, de ez adja vissza a film sztoriját ahogy megyünk lassan előre a történetben. Tetszett az is hogy fekete-fehér, így még jobban átjött a 40-es évek hangulata.

JamesBont   2015. 02. 25.

Kiváló film, a Coen testvérek itt is, mint mindig, hozzák a tőlük megszokott rendkívüli precizitást, szakértelmet és éleslátást, ami olyan egyedivé teszi a filmjeiket, és ami annyira tökéletesen meg tudja alapozni a hangulatot, hogy az embert teljesen magával ragadja az egész, egyszerűen beszippantja.

Toncsi   2014. 11. 10.

Kiválóan meg lett teremtve a filmben az atmoszféra, és a színészek is kimagaslóan játszottak. A film minden perce rendkívül élvezetes, valaki, aki igazán szereti a mozit, nem találhat semmi kivetnivalót ebben az alkotásban. Nagyszerű.

Jon Polito
Scarlett Johansson
Tony Shalhoub
Frances McDormand
Michael Badalucco
James Gandolfini
Frances McDormand

Jennifer Jason Leigh szinkronizálta a síró rab látogatójának mormogását.

(kázsé)

Billy Bob Thornton még azelőtt beleegyezett a film elkészítésébe, mielőtt látta volna a forgatókönyvet.

(kázsé)

A rendezők A nagy ugrás c. film forgatása közben álltak elő a film ötletével.