The Discovery (2017)

The Discovery

issue   2017. 05. 20.

Az egész halál utáni életről való elképzelésben van némi fantázia, de szerintem ez ma már nem túl eredeti ötlet. Ami végül is tetszett a filmben, az a melankolikus hangulat, a már-már hideg színvilág. Ez remekül sikeredett, a történet azonban teljesen felejthető.

Sniper   2017. 04. 01.

Egy igazi b kategóriás. A filmes technikák miatt szemétnek nem nevezném, de az Inception-re hajazó befejezése miatt elég vicces a vége.

lakilúk   2017. 04. 23.

Ez a film mindössze egy konvencionális független film, semmi több. Próbál a képi világgal egy kicsit játszani, egy átható hangulatot megteremteni, de ennyi. Szerintem óriási bukta, sőt, megkockáztatom, hogy Jason Segel akár Arany Málna esélyes is leh... több»

eviestan   2017. 04. 04.

Szerintem ez a film nem is annyira a vallásról szól, mint a fanatizmusról. Redford mint mindig, most is zseniális.

A film egyik főszerepét eredetileg Nicholas Hoult alakította volna. A színész le is szerződött, azonban The Death and Life of John F. Donovan című filmjének forgatása miatt végül nem tudta vállalni a szereplést. A helyét Jason Segel vette át.

A The Discovery forgatása 2016. március 28-án kezdődött meg Newportban, Rhode Islanden, és május 1-én ért véget.

A film világpremierje 2017. január 20-án volt a Sundance Filmfesztiválon.

A filmet vegyesen fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes kritikaösszesítő portálon 47 százalékon áll (2017. április).